Online трансляція

Коронавірус в Україні: міфи та факти

19 Березня 2020

На сьогодні в Україні 16 офіційно лабораторно підтверджених фактів захворюванні на коронавірус, 2 випадки летальні. Лікар-анастезіолог, президент асоціації анестезіологів України, експерт Міністерства охорони здоров’я Сергій Дубровий у прямому ефірі розповів про перебіг подій з ситуацією в Україні, про тестування на Covid-19 і про те, чому і на скільки цей вірус є небезпечним.

Лабораторно підтвердженим фактом є той випадок, який підтвердився за допомогою спеціального лабораторного тесту. Фахівець пояснив, що в Україні на сьогодні є 2 типи тестів: експрес-тести та тести на полімеразно-ланцюгову реакцію. Останні – більш точні та потребують спеціальних умов для проведення.

У медичних закладах України наразі вже використовують експрес-тести, і, за словами фахівця, достовірність їх результатів – 96-97%. Тобто причин не довіряти їм – немає. І саме результати таких тестів на сьогодні є доказом для того, щоб зафіксувати факт захворюванні на коронавірус офіційно.

І навіть для використання саме експрес-тестів також є певні умови. Так, тест може бути використаним та дати точну відповідь щодо захворюваності на коронавірус чи її відсутності лише за 5-6 днів після інфікування.

Але найголовніше, як зазначив спеціаліст, це те, що для використання таких тестів є ряд чітких критеріїв. Усім, хто «просто хоче» зробити тест не слід цього робити. Вони призначені лише для:

  • тих осіб, хто близько контактував із точно ураженою людиною;
  • тих, у кого є симптоми вірусу;
  • тих, у кого незвичайно протікають захворювання.

А здоровим людям такі тести робити не треба.

Окрім тестів, розповів Сергій Дубровий і про кілька чуток та рекомендацій щодо захисту свого організму. Так, за його словами, оксолінова мазь точно не допомагає захиститися від коронавірусу, а парацетамол є лише жарознижуючим препаратом. І при цьому ж лікар нагадав, що застосовувати парацетамол за його прямим призначенням, треба лише у тому випадку, коли температура тіла перевищила 38,5 градусів. Поки температура залишається нижчою, навіть при 38,2, збивати її не треба.

Також українцям нагадали, що контакт з ураженою людиною не значить, що і ви 100% «підчепите» covid-19. Є безліч випадків, коли рідні та близькі хворого на коронавірус залишалися здоровими.

Сам вірус живе у оточуючому середовищі від 3 до 5, а у деяких випадках і до 7 діб. І так, він може зберігатися на поверхнях, якщо туди вже потрапив: дверні ручки, поручні у громадському транспорті, тощо. Ось чому лікарі з усього світу наголошують на тому, що руки треба мити як можна частіше, а також – регулярно обробляти поверхні дезінфікуючими засобами. Але також лікарі ще раз наголошують: панікувати – не треба, шанси того, що ви зможете заразитись такі ж самі, як і шанси того, що вірус вас омине.

І, зважаючи на усі обставини, самоізоляція і введення жорстких карантинних заходів, а також дотримання усіх запропонованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я правил – це дійсно дієвий метод, який може допомогти вберегтися від розповсюдження covіd-19.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5