Online трансляція

Кореспондент телеканалу TV5 отримала премію Честь професії

24 Травня 2019

Національний конкурс професійної журналістики “Честь професії” ще називають українською “Пулітцерівською премією”. Цього року на розгляд експертної ради було подано близько 700 робіт українських ЗМІ (друковоні матеріали, телероботи, репортажі та статті інтернет-ресурсів, тощо). В номінації “Найкращий репортаж” відправлено 161 матеріал.

Вчора, 23 травня, Євгенія Мельник – кореспондент, режисер, автор проектів Донбас сьогодні та документального циклу На краю МИРУ – стала переможцем у номінації “Найкращий репортаж на локальну тематику”.

Нагадаємо, Запорізькі документалісти здобули перемогу на міжнародному кінофестивалі

“За п’ятий рік роботи вздовж всієї лінії фронту для нас знайомим стало кожне деревце. І, працюючи там, де зранена війною земля нагадує місячну поверхню, розумієш: сьогодні дуже важливо показувати реальні події та історії в телепроектах та кіно. Ми це передаємо у спецпроекті “Донбас сьогодні” та документальних фільмах циклу “На краю МИРУ”.

В номінації “Найкращий репортаж за локальну тематику” перемогла наша робота “Донбас сьогодні”, серія: “Загублена тиша та нічний фронт” (випуск №65). Зйомки проекту відбувались безпосередньо в зоні бойових дій: на Приазовському та Донецькому напрямках. Складнощі полягали не тільки в тому, що, знаходячись на “нульовому” рубежі треба бути завжди напоготові. Ми знімали матеріал в найнебезпечніший час доби — вночі. Коли над головою починають свистіти кулі, а ти в повній темряві і навіть не бачиш що в тебе під ногами — це не дуже приємне відчуття. Але ми знали, що  у нас надійний захист. Бо поруч завжди були військові.

Команда “Донбас сьогодні” забрала статуетку “Честь професії”, та диплом переможця. Крім того всім фіналістам конкурсу надали повний безкоштовний доступ до інформаційно-аналітичного сервісу «Суд на долоні». Це є дуже важливим для підготовки якісних матеріалів з верифікованими фактами та важливим історіями.

Я щиро вдячна всьому колективу TV5, який нас завжди підтримує; нашому керівництву за те, що дають можливість професійно розвиватись, зростати, творити та відкривати нові горизонти; команді “Донбас сьогодні” (хлопці, ви дуже круті!); близьким та рідним за те, що терпляче ставитесь до наших небезпечних відряджень; військовим, які нас боронять, захищають, допомагають під час зйомок, а ще годують смачнющим борщем на позиціях. Для нас це не перша нагорода, але неймовірна мотивація продовжувати йти вперед обраним шляхом. При цьому, працюючи над проектами в зоні АТО/ООС вже п’ятий рік, можу з упевненістю сказати: наша заповітна мрія — знімати фільми про Донбас вже без війни. Наша мета — показати правду та зробити свій внесок у відновлення миру в нашій країні. І я впевнена, невдовзі це обов’язково буде! Наразі працюємо над короткометражними фільмами циклу “На краю МИРУ”, освоюємо нові жанри та цікаві напрямки документалістики. Тому, незабаром нам буде чим здивувати наших глядачів!” – поділилася Євгенія Мельник.

 

 

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5