Online трансляція

Комфортний та доступний освітній простір: у Запоріжжі стартував всеукраїнський форум

19 Серпня 2021

У Запоріжжі проходить Всеукраїнський форум «Освіта України 30 без бар’єрів: вектори якості та успіху», приурочений до 30-ї річниці Незалежності України.

Програма Всеукраїнської стратегічної сесії включає проведення науково-практичних занять з виступами представників Міністерства освіти і науки України, наукових установ України, міжнародних та всеукраїнських організації.

До заходу долучилися фахівці дошкільної ланки освіти з усіх регіонів України, серед яких спеціалісти департаментів освіти і науки облдержадміністрацій, викладачі та методисти обласних закладів післядипломної педагогічної освіти, консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників та керівники закладів дошкільної освіти.

Запорізька область представлена потужною системою закладів, які надають послуги дошкільної освіти. Це 537 установ, де здобувають дошкільну освіту більше 48,5 тисяч вихованців.

Дошкільною освітою охоплено 157 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 4369 дітей з особливими освітніми потребами. Крім того, 374 дитини охоплені соціально-педагогічним патронатом. Такі діти виховуються у тому числі і в закладах освіти області з інтернатами (пансіонами), як, наприклад у дошкільних групах комунального закладу «Джерело».

Забезпечують здобуття дошкільної освіти 14 939 працівників закладів. При цьому 65 % педагогічних працівників мають вищу освіту, а 35%  є молодшими бакалаврами або молодшими спеціалістами.

Дошкільною освітою охоплено 89% дітей 3-5 років, при цьому п’ятирічки повністю охоплені різними формами навчання. Протягом 2020 року створено 435 місць для дітей дошкільного віку.

Для створення безпечного, комфортного та доступного освітнього простору, для кращих результатів дошкільної освіти 4 садочки області в минулому році увійшли до програми Президента України «Велике будівництво». На сьогодні вже завершено реконструкцію та капітальні ремонти цих закладів.

– Ми раді приймати вас, представників системи дошкільної освіти України, в нашому регіоні, готові поділитися здобутками, обговорити сучасні тенденції розвитку дошкільної освіти та шляхи подолання викликів сьогодення, задля створення всіх необхідних умов для щасливого дитинства в Україні, – привітав учасників голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

Джерело: пресслужба Запорізької облдержадміністрації

Нагадаємо, для дітлахів Гуляйпільської громади створили дійсно доступний і комфортний простір у місцевому дитсадку. У приміщені утеплили зовнішні стіни та покрівлю, замінили старі вхідні двері та вікна на енергозберігаючі. Загалом витрати енергії стали меншими на 55-60%.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!