Online трансляція

Кисень запорізького виробництва продовжує рятувати життя українців, хворих на COVID-19

29 Листопада 2021

Медичний кисень від підприємств Метінвесту, який виробляють і у нашому місті на комбінаті «Запоріжсталь», продовжує допомогати медзакладам України у боротьбі з коронавірусом. 

Починаючи з квітня «Запоріжсталь» відвантажив 3577 тонн медичного кисню для потреб українських лікарень. Піковим місяцем відвантаження кисню став жовтень, коли обсяг відправленого медикам кисню становив 1200 тонн. Показники листопада вже побили цей рекорд – за неповний поточний місяць комбінат відвантажив 1278 тонн.

Лише у листопаді медичний кисень комбінату отримали понад 30 лікарень із різних регіонів України. «Запоріжсталь» відправляє свій кисень до 11 регіонів України: Запорізької, Дніпропетровської, Сумської, Київської, Донецької, Луганської, Миколаївської, Житомирської, Херсонської, Хмельницької, Харківської областей.

Найбільше медичного кисню за увесь період відвантаження його комбінатом отримали міські лікарні Запоріжжя та обласна інфекційна лікарня – більше 2000 тонн. Запорізька обласна інфекційна клінічна лікарня – опорна COVID-лікарня області, де «Запоріжсталь» та Метінвест за підтримки Фонду Ріната Ахметова профінансували будівництво сучасної кисневої станції.

Починаючи з жовтня, коли в Україні виник гострий дефіцит кисню, Група Метінвест відгукнулася на прохання Міністерства охорони здоров’я України та почала розширювати географію постачання кисню для лікування хворих на COVID-19.  Підприємства компанії, зокрема «Запоріжсталь», безкоштовно відвантажують кисень у 103 лікарні 17 областей України.

За жовтень-листопад 2021 року підприємства Метінвесту відвантажили лікарням України близько 4246 т кисню. Загалом Метінвест безкоштовно забезпечує лікарні країни кожною четвертою тонною кисню. Одна тонна кисню закриває потреби приблизно ста пацієнтів.

До того ж «Запоріжсталь» Групи Метінвест надає допомогу у виконанні відновлювальних робіт на першому поверсі будівлі Запорізької обласної інфекційної клінічної лікарні, що постраждала у пожежі. Зараз завершується ремонт 4 боксів та спільного коридору на першому поверсі. Роботи ведуться в посиленому режимі. На сьогодні вже завершено заміну віконних та дверних блоків, монтаж електричних мереж, виконано монтаж системи подачі кисню, систем вентиляції та безпеки (пожежна сигналізація та датчики витоки кисню).

Нагадаємо, у квітні 2021 року комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест отримав реєстраційне свідоцтво Міністерства охорони здоров’я України на виробництво рідкого кисню для використання його в якості медичного лікарського засобу – і одразу ж почав безкоштовно передавати кисень лікарням Запоріжжя, області та інших регіонів України.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5