Online трансляція

«Кардинальні заходи на кшталт зупинки виробництва – це не вирішення проблеми» – голова Запорізької ОДА

18 Вересня 2020

17 вересня керівництво Запорізької облдержадміністрації провело нараду з представниками суб’єктів господарювання, об’єкти яких належать до першої групи підприємств-забруднювачів повітря. У заході взяли участь голова облдержадміністрації Віталій Боговін, заступник голови облдержадміністрації Віталій Тишечко, директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Марина Барановська, в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку та захисту довкілля Андрій Поляков, директори та голови правлінь найбільших промислових підприємств міста Запоріжжя.

Під час заходу були розглянуті питання щодо екологічної ситуації та рівня забруднення атмосферного повітря в Запоріжжі, інформує прес-служба ОДА.

У ході наради голова Запорізької ОДА Віталій Боговін запропонував розробити нову екологічну програму, розраховану на сім років, котра сприятиме покращенню екологічної ситуації.

«Ми всі разом живемо в місті Запоріжжі, ходимо одними і тими ж вулицями. Нам треба разом розробити програму, спланувати дії та йти до їх реалізації», – акцентував увагу присутніх Віталій Боговін.

За результатами наради було вирішено рекомендувати суб’єктам господарювання, надати до облдержадміністрації власні інвестиційні проєкти щодо оновлення виробничих потужностей та зменшення викидів, пропозиції до проєкту Обласної комплексної програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки на 2021-2027 роки.

Департаменту агропромислового розвитку та захисту довкілля облдержадміністрації необхідно створити спільну робочу групу з розробки проєкту зазначеної програми охорони довкілля у співпраці з промисловими підприємствами області і місцевими органами влади, в рамках якої підготувати проєкт меморандуму про співпрацю і розробити проєкт програми з урахуванням пропозицій, наданих суб’єктами господарювання.

Я чудово розумію, що собою являє металургія та промисловість. Знаю, скільки людей працює на цих підприємствах і кардинальні заходи на кшталт зупинки виробництва – це не вирішення проблеми. Наша задача – разом розробити та втілити в життя план дій з ефективного вирішення проблеми несприятливої екологічної ситуації та забруднення повітря, – додав наприкінці наради голова облдержадміністрації.

Також Віталій Боговін опублікував відео, в якому висловив свою думку щодо екологічного мітингу, який планується в Запоріжжі.

«Я за конструктивні розмови, що призводять до результату. Мені не зрозуміло, чому мітинг у суботу, коли всі установи у вихідному?», – уточнив пан Боговін.

У зверненні голова ОДА зазначив, що метою наради, проведеною з керівниками промислових підприємств, є створення робочої групи, «що зацікавлена не піаритись, а вирішувати питання».

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5