Online трансляція

Які шахрайські схеми у 2020 році стали “найпопулярнішими” в Україні

1 Лютого 2021

Портал finance.ua проаналізував та опублікував ТОП-5 популярних шахрайських схем, з якими стикалися українці протягом минулого року

Читайте також: Директорка навчального закладу в Запорізькій області здала до ломбарду шкільні ноутбуки на 55 тисяч гривень

5 місце. Романтичне шахрайство

Йдеться про такі випадки, коли з українськими жінками у мережі знайомляться самотні іноземці (часто — спецпризначенці, військові, нафтові інженери). І хоча архетипи можуть бути різними, закінчується все однаково «Honey, send me money». Це відбувається під різноманітними приводами. Наприклад, якщо шахрай вдає із себе військового, він під час бою отримує поранення і просить гроші на лікування. А нафтовий інженер захоче подбати про українку, яка мерзне взимку, і надішле їй шубу. Однак попросить заплатити збір на митниці та надішле їй рахунок, на який треба переказати кошти.

4 місце. Коронашахрайство. Істерія населення щодо коронавірусу вже ослабла, а коронашахраї відносно припинили свої діяння, однак ще на початку року це був справжній тренд у шахрайстві. Зловмисники продавали все, що стосується пандемії – від медичних масок й антисептиків до варення, яке «захистить» від COVID-19. Були розроблені навіть мобільні застосунки, які, за словами шахраїв, показували актуальну інформацію щодо хворих у вашому місті, на вулиці й навіть у будинку чи під’їзді. А під час встановлення таких додатків, зловмисники збирали усю приватну інформацію з ґаджета.

3 місце. Викрадення Sim-карти. Шахраї без відома власника перевипускають Sim-карти та крадуть не лише ті гроші, які мають її власники (з мобільного й інтернет-банкінгу), але й беруть на його ім’я онлайн-кредити.

2 місце. Підміна вебсайту. Злочинці відкривають фішингові сайти на підміну поштових операторів і банків. Інколи навіть вигадують компанію і називають себе «найвідомішою платіжною системою України». Людина, ввівши свої дані на таких сайтах, дасть доступ шахраям до персональних даних і, ймовірно, втратить кошти.

1 місце. Шахрайство з призами. Чим нестабільніша ситуація з грошима у людини, тим більше їй хочеться вірити у «шару». Схема працює дуже просто: людині через телефон в СМС повідомляють про те, що саме вона стала щасливим володарем нового автомобіля чи іншого призу. У повідомленні вказують і посилання, перейшовши за яким, власник бачить перші чотири цифри свого номеру телефону і ведеться на схему.

Однак для того, щоб отримати приз, йому треба сплатити державне мито, збір до Пенсійного фонду, комісії в банку, нотаріусам за мокрі печатки — і так до тих пір, поки у людини не закінчаться гроші.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5