Online трансляція

Які наслідки COVID-19 можуть відчуватися понад рік

5 Листопада 2021

Наслідки COVID-19, перенесеного навіть у легкій формі, можуть відчуватися протягом кількох місяців, а інколи і більше року.

Про це повідомив журналістам імунолог американського Центру контролю та профілактики захворювань (CDC), старший радник програми з імунізації в Україні, доктор медичних наук Умід Шарапов, передає Укрінформ.

“COVID-19 у багатьох людей викликає дуже важкі ускладнення. Про це мало говорять, але навіть у тих, хто перехворів у легкій формі, можуть бути ускладнення, які тривають місяцями. Я знаю людей, у яких ускладнення тривають більше року. Які це ускладнення? Хронічна втома, безсоння, депресія, можливе випадання волосся у жінок і чоловіків, біль у суглобах чи м’язах, зниження працездатності через хронічну втому”, – сказав Шарапов.

Він додав, що деякі люди навіть після легкої форми COVID-19 скаржаться на проблеми з фокусуванням уваги, пам’яттю, тривожність і поганий сон.

“Якщо все це підсумувати і подивитися, чи потрібно мені це? Думаю, відповідь буде ні. Якщо ви не хочете всіх цих проблем, є простий вихід – піти і вакцинуватися”, – зазначив Шарапов.

На його думку, більшу частину невакцинованих становлять не антивакцинатори, а люди, які мають сумніви щодо якості вакцин, якихось побічних ефектів.

“Відповіді на ці питання можна знайти на сайті МОЗ або у сімейного лікаря… ВООЗ та CDC рекомендують вакцинуватися від COVID-19 навіть тим, хто перехворів, приблизно через три-чотири місяці. Нещодавні дослідження свідчать, що ефективність і сила імунітету після вакцинації набагато сильніші, ніж після перенесеного захворювання”, – наголосив імунолог.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5