Online трансляція

Як запоріжці зважуються брати управління своїми будинками у власні руки

30 Липня 2020

У Запоріжжі близько 30 багатоквартирних будинків навчилися економити на опаленні. Пілотний проект розробив та реалізував голова ОСББ. Втім нині запоріжці не надто охоче беруться самостійно обслуговувати свій будинок. Відмовилися від послуг керуючих компаній і створили ОСББ лише близько 25 відсотків. Про переваги, недоліки та ефективне управління говорили сьогодні в Агенції регіональних ініціатив

У Запоріжжі більше чотирьох тисяч багатоквартирних будинків. Близько тисячі з них створили ОСББ. Це — кажуть учасники зустрічі — ефективний метод управління, адже мешканці самі вирішують на що витрачати кошти та які проблеми вирішувати в першу чергу.

Можливість замінити старі комунікації, покриття на даху, встановити нові вікна у під’їздах, відремонтувати ліфт — це все те, що вже вдається зробити деяким будинкам за рахунок створення ОСББ. Але, за словами експертів, варто враховувати і те, що у більшості будівель вже давно вичерпано термін експлуатації, а кількість новобудов складає менше 10 відсотків.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5