Online трансляція

Як в Дніпрорудненській лікарні борються з COVID-19

30 Липня 2020

Літо – пора відпочинку. Втім, українським лікарям розслаблятися ніколи. Цілодобово вони на передовій боротьби з коронавірусом. Наші журналісти побували у Дніпрорудненській лікарні та дізналися, як там борються з COVID-19 та хто у цій нелегкій боротьбі допомагає.

Дніпрорудненська міська лікарня – опорна для лікування людей з коронавірусом з п’яти районів області. Сюди везуть пацієнтів з Василівки, Енергодара, Кам’янки-Дніпровської та десятка інших міст та сіл. Інфекційне відділення у лікарні – розташоване окремо. Одночасно у ньому можуть прийняти 30 хворих. Зараз пацієнтів із коронавірусною інфекцією тут немає.

На початку поширення пандемії медзаклад не мав усього необхідного, кажуть лікарі. Паніка серед медиків зростала чи не щодня. На допомогу у боротьбі з хворобою став відповідальний бізнес – Фонд Вадима Новинського долучився до ініціативи Ріната Ахметова. Об’єднавши ресурси благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших активів SCM, Рінат Ахметов направив на боротьбу із розповсюдженням COVID-19 в Україні 300 мільйонів гривень. На ці кошти придбали 200 сучасних апаратів штучної вентиляції легень, 300 тисяч експрес-тестів для виявлення коронавірусу та тисячі засобів захисту. Допомогу отримала і лікарня Дніпрорудного.

Захисні маски, респіратори та костюми у лікарні використовують постійно. А от випадків, де б потрібно було застосовувати апарати штучної вентиляції легень, на щастя, поки не було.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5