Online трансляція

Як у Запорізькій області створили музей ретро-техніки просто неба

29 Липня 2020

Музей ретро-техніки просто неба вже не перший рік є справжньою пам’яткою Смирновської громади, що у Більмацькому районі. Рухаючись у бік Бердянська його неможливо не помітити і так само неможливо не зупинитися, бо приваблює він своєю оригінальністю та неординарністю.

Музей ретро-техніки просто неба ви точно не проїдете повз, рухаючись центральним автошляхом Смирновської громади.  Експонати видніються за кілька метрів. Музей, то справжня пам’ятка селища, що з’явилася тут кілька років тому. Першими експонатами на майданчику стали: плуг, косарка та кінна сівалка. Музей взялися облаштовувати до ювілею агропідприємства. Далі були: автомобіль ГАЗ-69, що віднайшли в Приморську, згадали про комбайн “Дон”, що залишився на підприємстві, і тут знайшли для нього місце.  Складними, пригадує чоловік, видалися пошуки трактора-універсала. Але і відсутність варіантів для купівлі чи обміну,  не зупинило активістів. Трактор зібрали самостійно, просто взявши схему креслення з інтернету. А після тут з’явились і легкові авто. Їх чоловіки збирали зі всієї області  і навіть за її межами.

Практично вся техніка на ходу. Силами активістів і талановитих жителів громади центр села прикрашає і військовий автомобіль “Нива”, встановлений в пам’ять героїв АТО. Автомобіль ще кілька років тому був на передовій. Впадає в око і  виготовлений з металу  герб села. Оскільки вуличному музею автотехніки у селі Смирнове немає аналогів у регіоні, туристів закликають обов’язково відвідати його

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5