Online трансляція

Як українці ставляться до вакцинації від COVID-19: результати опитування

15 Червня 2021

Наприкінці травня 2021 року 43% опитаних українців заявили, що не мають наміру вакцинуватися проти COVID-19. Як зазначає “Village”, про це повідомили у Центрі Разумкова.

У березні 2021 року частка таких людей складала 51,5%.

За даними опитування, з 12% до 19% зросла частка українців, які планують зробити щеплення в найближчому майбутньому (або вже зробили), з 16% до 19% – кількість людей, що мають намір це зробити, але пізніше. Близько 10% (стільки ж, як і в березні) отримають щеплення тоді, коли це буде потрібно за формальними вимогами (наприклад, для подорожей).

Серед людей, які підтримують вакцинацію, 59% готові пройти її лише безплатно (це більше на 7%, ніж у березні 2021 року), 23% готові платити за неї, а ще 6% готові платити за те, щоб вакцинуватися поза чергою.

Українці, які не планують робити щеплення, частіше вважають вакцини, що застосовуються в Україні, недостатньо ефективними чи безпечними (31% готові зробити щеплення іншим препаратом).

Також 30% з-поміж них пояснюють свою відмову тим, ризики від вакцинації перевищують ризики від хвороби, 15% – тим, що вже перехворіли, 12% мають медичні протипоказання, а 7,5% вважають, що імовірність того, що вони захворіють на COVID-19, дуже низька.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5