Online трансляція

Як поява медуз впливає на фауну Азовського моря

23 Липня 2020

Підвищення солоності Азовського моря,  показник який на початку 2000-их був майже у півтора рази нижче, чим сьогодні, вплинув і на морських мешканців.  Зараз солоність в середньому становить 14 – 15 проміле. Це майже ідеальне середовище для існування Чорноморських медуз – корнерот, які вже не почувають себе в Азовському морі як гості. Натомість, поменшало характерних для Азову мешканців, зокрема, бичків.

На північному узбережжі Азовського моря стало менше риби, яка тут постійно мешкала останні кілька років. В першу чергу це Азовський бичок. Сьогодні він пішов на схід, до місць впадання річок, таких як Дон і Кубань, де солоність набагато нижча, – кажуть фахівці. Натомість в Азовське ж море цьогоріч перекочували мешканці більш солоного Чорного. Зокрема, це медузи-корнероти, яких нинішнього літа чимало.

Розмір цих медуз може досягати в діаметрі півметра, а вага до десяти кілограмів. При доторку до медузи у людини виникає опік на шкірі, за реакцією схожий на опік від кропиви. Знайти місце для купання, де немає медуз складно. Вони постійно мігрують, і ця міграція залежить від багатьох зовнішніх факторів

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5