Online трансляція

Як нарешті вирішити проблему вандалізму в українських містах

1 Жовтня 2020

Вандалізм – проблема, що традиційно вимагає рішучих кроків. Як сьогодні можна контролювати порушників, які заходи вживати і який досвід переймати – ці та інші питання фахівці сьогодні обговорили в Агенції регіональних ініціатив.

Попри численні попередження випадки вандалізму у Запоріжжі трапляються. Зловмисники завдають шкоди історичним та архітектурним пам’яткам, обмальовують сіті-лайти, стіни будівель і переходів, ламають лавочки та урни. І повторюється це через відсутність комплексної боротьби з вандалізмом.

Один із ефективних методів боротьби з вандалізмом – система відеоспостереження. У Запоріжжі сьогодні діє програма «Безпечне місто», якою передбачено використання таких інструментів. Проте зараз кількість встановлених камер невелика у порівнянні з іншими містами України. Ще одна проблема, на якій наголошують фахівці, це  відсутність належної відповідальності за вчинення вандалізму.

Ця проблема вимагає вирішення на державному рівні. Фахівці погоджуються і з тим, що культуру поведінки слід формувати змалечку, для цього необхідні профілактичні заходи в дитсадках та школах.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5