Online трансляція

Інститут демографії про українських заробітчан: “Сім’ї не бачаться роками, під ударом їхня психіка”

19 Квітня 2018

Українці, що працюють за кордоном, представляють собою специфічну групу, яка схильна до високого ризику розпаду сімей, втрати зв’язку між батьками і дітьми, розвитку психологічних проблем
Читайте також: Изменения правил прописки в Украине: на кого это повлияет, и чем грозит отсутствие регистрации

Про це в ефірі 24 каналу повідомила науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко.

За словами Ткаченка, причина в ослабленні зв’язків всередині сімей трудових мігрантів – це рідкісна можливість побачитися. Мігранти за кордоном працюють понаднормово і часто без вихідних. Крім того, дорога додому для них залишається дорогим задоволенням.

“Дуже дорого коштує сама дорога. Тобто люди можуть не бачитися роками. І, звичайно, що це в кінцевому підсумку так чи інакше таки перетворюється в дистанційний шлюб і зв’язку, звичайно, слабшають”, – заявила експерт.

За словами Ткаченка, батьки, що працюють, починають відчувати провину перед дітьми, що накладає певний відбиток на поведінку людей.

До психологічних проблем призводить також перебування в середовищі забезпечених громадян в позиції працівника, який отримує менші гроші, але в той же час важко працює.

“Коли ти живеш довгий час в багатій країні і повинен дуже важко працювати, дуже важко заробляти свої гроші, і розумієш, що тобі платять набагато менше, ніж місцевим жителям … то, звичайно, це призводить до певних психологічних проблем. Я вже не кажу про те, що цей напружений режим роботи, дуже мало відпочинку, і всіляко люди намагаються заощадити на всьому: на харчуванні, на проживанні, тобто дуже часто вони живуть, м’яко кажучи, в не зовсім комфортних умовах. По суті, це щось щось на зразок гуртожитку, в переповнених кімнатах без належно їй навіть санітарії”, – розповіла співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко.
24tv.ua

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5