Online трансляція

Європейський комітет із запобігання тортурам знайшов численні порушення в Бердянській колонії

22 Грудня 2020

Три колонії в трьох містах України перевірив Комітет Ради Європи. В Бердянській колонії зафіксували порушення

Читайте також: Чоловіка, якого з 2015 року підозрювали у вбивстві 8-річної Насті Бобкової, відпустили під домашній арешт

Делегати Комітету Ради Європи із запобігання тортурам відвідали три українські колонії – Темнівську ІК №100 (Харківська область), Олексіївську ІК №25 (Харківська область) і скандально відому Бердянську ІК №77 (Запорізька область), пише 061.

Комітет відзначив, що бердянська установа виділялася серед всіх інших «всепроникною атмосферою страху серед ув’язнених». Ув’язнені дуже неохоче розмовляли з делегацією, очевидно, побоюючись за свою безпеку, і багато хто з них відмовилися від інтерв’ю нарочито голосно крикнувши про те, що «все нормально і говорити нібито нема про що».

«За 30 років Комітет жодного разу не відвідував в’язниці з такими масштабними відмовами від інтерв’ю. Проте, в ході візиту делегація змогла зібрати достатньо інформації, в тому числі від співкамерників з інших установ, які раніше містилися в цій колонії, щоб можна було зробити висновок, що колонія № 77 управління нею з допомогою системи залякування і насильства. Створюється враження, що колонією управляє «залізна рука». Проте, стало очевидним що, в той час як все знаходиться під контролем керівництва, жорстоке поводження проводить обрана група в’язнів, зазвичай з відома і згоди адміністрації», – йдеться в звіті Комітету.

Також йдеться про те, що персонал за допомогою так званих «чергових ув’язнених», робить ставку на покірне поведінку від всіх укладених з першого дня їх надходження в колонію. Так, все новоприбулі були змушені провести прибирання території блоку; будь-який ув’язнений, який відмовився підкоритися цим наказом, як повідомляється, був покараний іншими ув’язненими. Йшлося про фізичне покарання, яке проводилося всередині приймального відділення (зазвичай в складському приміщенні) по одній і тій же схемі: укладених роздягали і змушували лягти животом на підлогу і, поки їх тримали, з боку декількох співкамерників били їх пластикової трубкою по ступнях і/або сідницях. Інші форми жорстокого поводження включали примус укладених протягом дуже довгого часу знаходиться в положенні навпочіпки і присідати сотні разів. Один ув’язнений стверджував, що піддавався такому поводженню кілька разів, поки, нарешті, не погодився підмести територію приймального відділення.

Також було отримано 21 заяву, згідно з яким в день прибуття в колонію ув’язнені були проінструктовані про формальних і неформальних правилах колонії. Ті, хто погоджувався їх бездоганно виконувати могли уникнути фізичного жорстокого поводження і відбути покарання відносно спокійно, але ті, хто посмів їх порушити або оскаржити, могли очікувати на різку реакцію.

Делегація також зазначила, що в колонії №77 вкрай рідко використовуються формальні дисциплінарні стягнення.

У своїх рекомендаціях ЄКПТ відповідальним структурам запропонувало провести повномасштабну перевірку колонії № 77. Тюремні чиновники і наглядачі, які вдаються до насильства або віддають такі накази, повинні понести за це відповідальність.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!