Online трансляція

Ідея для мандрівки Україною: село Мигія у Миколаївській області

14 Серпня 2019

У Миколаївській області безліч місць, які просто зачаровують. Взяти хоча б невеличке село Мигія, де останні роки активно взялися за розвиток туризму. Туристичний потенціал тут величезний: тут і унікальне родонове озеро, і величезні скелі, і екстрим-парк. Навколо – спокій, природа та дуже привітні люди.

Читайте також: Французський шарм та монах-відлюдник: легенди острову Джарилгач

Село Мигія називають маленькою Швейцарією, адже навколишні пейзажі дуже нагадують природу європейської країни. За легендою, назву поселенню дав давньогрецький історик Геродот. Побачивши краєвиди, Геродот сказав «Емігея», що в перекладі означає «Моя земля». Але це не доведено. Це просто неймовірне місце з особливою природою, фантастичними можливостями та великим потенціалом.

Однією з визначних подій Мигії стало падіння метеориту. 21 червня 1889 року о 20 годині 30 хвилин небесне тіло приземлилося поблизу села. Дослідники зважили Мигійський метеорит – його маса склала майже вісім кілограмів. До речі, вивчаючи породу, вчені відкрили новий тип метеоритної речовини – СМ хондрит. Для порівняння: найбільший метеорит, який впав на територію України, важив пів тони. Його знайшли в Закарпатській області.

Що ще цікавого у Миколаївській області: Кінбурнська коса, Ольвія та острів Березань

У селі є унікальний млин. Його місцевий поміщик Йосип Скаржинський побудував наприкінці 18 століття.  Ззовні млин схожий на середньовічний палац.  Колись це було дуже потужне підприємство, так як могло виробляти близько 3 тисяч пудів борошна в день. Ця будівля млина в Мигії – єдина, яка збереглась до наших часів. Раніше на водах Південного Бугу були розташовані близько трьохсот п’ятдесяти млинів. Саме цей переробили на ГЕС, яка працює досі. Так, вона не велика, так вона не дуже потужна, але! Ви подивіться яка тут краса!

У цьому випуску програми ВелоТревел безліч екстриму: пригоди на воді, під водою та над водою, готування їжі на ексклюзивному приладді. Чи вдасться Влади побороти свій найбільший страх? Чим особливий активний відпочинок тут? Який посуд використовують у Мигії для приготування особливих страв? Та що таке Пуп Землі? Відповіді на ці питання дивіться прямо зараз!

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!