Online трансляция

Фонд Вадима Новинского направил на борьбу с COVID-19 свыше 80 млн грн

16 апреля 2020

Фонд Вадима Новинського на честь Покрова Пресвятої Богородиці і бізнеси Смарт-Холдингу в рамках боротьби з епідемією COVID-19 в Україні направили на закупівлю медичного обладнання, індивідуальних засобів захисту медиків та підтримку літніх людей в умовах карантину понад 80 млн грн. Фонд був в числі перших, хто відгукнувся на заклик Антикризового Штабу при Президентові України надати допомогу в боротьбі з поширенням інфекції.

Фонд направив 40,6 млн грн на закупівлю найбільшої партії високоточних ПЛР-тестів DialPlexQ в Південній Кореї. 100 тис. Тестів спільно з УПЦ були розподілені в усі обласні інфекційні лабораторії України, зокрема функціонують при військових госпіталях.

Також за 7,6 млн грн придбано 1 млн масок, які спрямовані в Парафії УПЦ, медустанови і промислові підприємства по всій країні.

Понад 10 млн грн були спрямовані на закупівлю 10 високоефективних апаратів штучної вентиляції легенів і 10 інфекційних боксів для транспортування хворих. Ще 4,3 млн грн були витрачені на придбання 3 високоточних діагностичних ПЛР-лабораторій iPonatic і реагентів до них. Вони призначені для оперативного виявлення COVID-19 та інших інфекційних захворювань. Все перераховане обладнання вже передано в клініки і поставлено на службу порятунку життів українських громадян.

Також Фонд закупив і передав в клініки Донецької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей понад 100 тис. одиниць засобів індивідуального захисту (костюми біозахисту, респіратори, окуляри, рукавички) для медиків, які знаходяться на передовій боротьби з інфекцією.

Крім того, представництво «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» — одна з флагманських компаній нафтогазовидобувного бізнесу Смарт-Холдингу — перерахувала 1,15 млн грн до Лохвицької районної лікарні (Полтавська область) для підготовки до боротьби з епідемією COVID-19. Кошти будуть спрямовані на придбання апарату штучної вентиляції легенів та іншого необхідного медичного обладнання.

Не залишилася без підтримки мобільна бригада українських медиків, яка відправилася в Італію на допомогу італійським колегам. Десяти лікарям, відправленим по лінії Міністерства охорони здоров’я, виділена персональна грошова стипендія для полегшення їх побуту за кордоном.

Усвідомлюючи рівень ризику, який несе недуга для людей похилого віку, Фонд спільно з бізнесами  Смарт-Холдингу організували адресну доставку 8,4 тис. продуктових наборів для ветеранів війни, праці та інших незахищених категорій населення. Акцією було охоплено Херсон, Миколаїв, Маріуполь, а також Київ і область.

Засновник Фонду народний депутат Вадим Новинський впевнений, що об’єднання зусиль держави, бізнесу і суспільства дозволить перемогти епідемію і максимально мінімізувати її наслідки для економіки країни.

«Зустрічаючись з представниками регіонального бізнесу, я всіх закликав допомогти країні, хто чим може — хто більше, хто менше. Знаєте, як вдова поклала свої дві лепти в скарбницю Єрусалимського храму, а Господь сказав учням, що вона пожертвувала більше всіх, навіть найбагатших, бо віддала все, що у неї було. В цьому і повинна проявлятися наша соборність — кожен повинен відчувати свою причетність до подій, і допомагати. Зараз настав такий час, коли всі себе проявлять, і ми будемо бачити, хто друг, а хто ворог, хто помічник, а хто — шкідник », — зазначив Вадим Новинський.

Найближчим часом очікується поставка ще 10 високоефективних апарату ШВЛ закуплених Фондом в КНР. Закупівля медичного обладнання і ЗІЗ для медиків буде продовжена.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5