Online трансляция

Фонд Ріната Ахметова передав 1750 експрес-тестів на коронавірус бригадам екстреної допомоги Чернівецької області

15 мая 2020

Фонд Ріната Ахметова передав 1750 експрес-тестів для виявлення COVID-19 Чернівецькому обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Вони призначені для діагностування працівників бригад швидкої допомоги.

Загалом Фонд Ріната Ахметова придбав і передає працівникам екстреної допомоги 20 000 експрес-тестів для виявлення коронавірусу. Частину цієї допомоги вже отримали медики Львівської, Івано-Франківської, Вінницької, Тернопільської та Житомирської областей.

«Сьогодні медики знаходяться в найбільш вразливій групі ризику, особливо бригади швидкої допомоги. Адже часто саме вони першими контактують із носіями інфекції. Ці тести дозволяють дуже оперативно і якісно провести аналіз. Це лише частина масштабної допомоги, яку Україні з лютого почав надавати Рінат Ахметов. На боротьбу з епідемією COVID-19 він виділив 300 мільйонів гривень, для чого об’єднав ресурси Фонду, ФК «Шахтар» і бізнесів SCM. Вони були спрямовані на вирішення головних медичних потреб країни», – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

У свою чергу директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Олег Чорний наголосив на важливості такої допомоги:

«Поки що неможливо говорити про те, що пік пройдено. Ситуація змінюється дуже швидко. Дякуємо Фонду Ріната Ахметова за підтримку».

Як пояснив керівник Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги Володимир Єленєв, медики регіону чекали ці тести.

«Хотів би висловити подяку Фонду Ріната Ахметова за допомогу. Цих тестів вельми потребують дуже багато наших працівників, особливо в сільській місцевості», – розповів Володимир Єленев.

Він зазначив, що це вже не перша допомога Чернівецькійобласті від Фонду. В рамках проєкту «200 швидких для України» місцеві медики отримали сім спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням і здатних подолати бездоріжжя. Сьогодні чотири з них працюють безпосередньо в обласному центрі екстреної медичної допомоги.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5