Online трансляція

Два місяці під землею: історія Наталії, яка врятувалась з “Азовсталі”

11 Травня 2022

Обмаль їжі та води, холод, постійні обстріли та штурм «Азовсталі» — в таких умовах героїня нашого наступного сюжету не лише вижила, а й дала сили десяткам людей жити далі. Діти називали її просто «тітка Суп», бо ця жінка протягом двох місяців годувала весь бункер заводу «Азовсталь”. Як позитивне мислення допомогло зберегти життя – у відео.

Жителька Маріуполя пані Наталія думала, що спускається в бункер на кілька днів, натомість вона з чоловіком провела там два місяці. Розповіла — взяла на себе обов’язок готувати та розподіляти продукти. Добре пам’ятає момент, коли окупанти прорвалися на територію Азовсталі.

Всього у бункері, де ховалася пані Наталія, жили 42 людини, з них 8 — діти. За  2 місяці всі вони стали для неї другою родиною.

Щоб відволікти малечу від жорстокої реальності жінка постійно вигадувала нові зайняття для дітей: вікторини, конкурси і навіть сеанси арт-терапії. Розповіла — малювали і дорослі, і діти: вже перші малюнки показали, що малеча відчувала себе вкрай пригнічено.

Ці малюнки пані Наталія привезла з собою до Запоріжжя — щоб звільнити для них місце, вона залишила в бункері свій планшет. Каже: діти малювали те, що бачили, і чого боялися.

Але з часом чорно-білі кольори відступили. Діти почали мріяти про солодощі та піцу, з кожним заняттям малюнки ставали яскравішими. Надія на порятунок з’явилася і у дорослих.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!