Online трансляція

Чому боротися з нашестям медуз на запорізьких курортах безглуздо: що пояснили та порадили науковці

20 Липня 2021

На пляжах Азовського моря справжнє нашестя медуз. Фахівці пояснюють, що це пов’язано з глобальними природними процесами. Тому більш перспективний варіант – навчитися жити “за епохи медуз”.

Фахівці Інституту рибного господарства та екології моря пояснили таку кількість медуз в Азовському морі та дали кілька рекомендацій базам відпочинку.

Більш інтенсивне розповсюдження медуз в Азовському морі пов’язують зі збільшенням чисельності цих тварин у Чорному морі в останні роки та, відповідно, більш масовим їх потраплянням до Азовського моря через Керченську протоку навесні.

Крім того, очевидно, відіграють свою роль поступове наближення солоності Азовського моря до солоності Чорного моря (через зміни у водному балансі Азовського басейну), доволі теплі зими, що може сприяти успішній зимівлі навіть теплолюбних медуз, а також масова присутність планктону, який є кормом для медуз.

Також в ІРЕМ звернули увагу, що якщо найвища чисельність медуз в Азовському морі була зареєстрована в 1978 році з цифрою близько 7 мільярдів, то вже в 2018-му на Азові їх нарахували всього 10 мільйонів особин.

Тож, враховуючи ці фактори, науковці радять навчитися жити за часів нашестя медуз, ніж шукати радикальні шляхи вирішення цієї проблеми.

Втім, власникам баз відпочинку фахівці порадили стримувати нашестя медуз за допомогою установки бар’єрних сіток акваторії моря біля піщаних пляжів.

Возможно, это изображение (небо и водоем)

Возможно, это изображение (природа и водоем)

Також науковці зазначили, що медузи могли б стати чудовим промисловим об’єктом в умовах України. Сучасний щорічний світовий вилов медуз становить близько 300-320 тис. т. Китайська кулінарія та народна медицина використовують медуз вже понад 1700 років.

Нагадаємо, у курортному селищі Приморський Посад на березі Азовського моря медуз з пляжу почали прибирати екскаватором. Ймовірно, місцева влада дійшла до такого рішення, щоб відпочивальники могли підійти до води.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5