Online трансляция

Демонтувати примусово: законність роботи автостоянки у Запоріжжі вирішив Верховний Суд

1 мая 2020

Роботу нелегальної автостоянки припинили у Дніпровському районі Запоріжжя. 12 років підприємець займав земельну ділянку, незважаючи на те, що термін її оренди добіг кінця. У зв’язку з цим питанням зацікавилася прокуратура, а крапку в суперечці сторін поставив Верховний Суд.

Після низки попереджень щодо звільнення земельної ділянки на початку березня на автостоянку у Дніпровському районі Запоріжжя прибули правоохоронці, представники прокуратури та міської Інспекції з благоустрою. Також запросили співробітників комунальних служб, аби демонтувати паркан та малі архітектурні форми. Тоді підприємець, що організував тут роботу платної автостоянки, казав: подовжити термін дії договору оренди йому не вдалося. Проте представники прокуратури зазначили: суперечку з підприємцем щодо прав на земельну ділянку вирішив Верховний суд України.

З огляду на це комунальники почали примусовий демонтаж паркану. Проте зняли лише ворота та частину огорожі. Тоді ж сторони конфлікту вирішили піти на компроміс: підприємцю дали три тижні, аби виконати зобов’язання перед клієнтами та самостійно прибрати паркан та інші споруди. Щоправда виконувати умови цієї угоди власник автостоянки не став, виправдовуючись карантинними обмеженнями. І вже цього тижня, наприкінці квітня, інспекція виїхала на місце знову.

Зважаючи на це, вирішили здійснити примусовий демонтаж конструкцій, аби звільнити земельну ділянку. Для цього залучили підрядників, що виграли відповідний тендер. Тож коли усі роботи з демонтажу будуть завершені, згідно із законом, ділянка повністю повернеться до комунальної власності громади міста Запоріжжя.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5