Online трансляція

«COVID’на» психологія: як запоріжцям вберегти своє ментальне здоров’я в період пандемії

12 Листопада 2020

Статистика не втішна: кількість хворих постійно зростає. Так само, як і психологічна напруга у суспільстві. Дратівливість, тривожність, відчуття безпорадності. Чому люди це відчувають та як боротись з такими станами?

Пандемія та карантин наразі значно впливають на психічне здоров’я запоріжців. Інформація про захворюваність, перебіг хвороби, летальність, карантинні обмеження: через це напруга у суспільстві зростає, а з нею – тривожні і стресові розлади, зазначають лікарі. В першу чергу це пов’язано з частковою втратою базової потреби людини, відчуття безпеки. Але особливо негативно ситуація впливає на людей з психічними розладами. Адже до цих станів додається ще один фактор – постійна інформація про небезпеку для здоров’я.

При ознаках тривожності, або у більш гострих випадках, лікарі радять таки звертатись до спеціалістів. Зробити це можна і в онлайн форматі. Зокрема, за підтримки Міністерства охорони здоров’я діє проект «Розкажи мені». Це – сайт, на якому можна залишити заявку та поспілкуватись з фахівцями онлайн у зручний час.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5