Online трансляція

Чоловіка, якого з 2015 року підозрювали у вбивстві 8-річної Насті Бобкової, відпустили під домашній арешт

22 Грудня 2020

17 грудня в Запоріжжі суддя Шевченківського районного суду прийняв рішення відпустити Дмитра Свалова, якого у 2015 році звинуватили у вбивстві 8-річної Насті Бобкової

Читайте також: В Запорізькій області – більше 600 нових випадків “корони” за добу

Нагадаємо, що у червні 2015 року на Хортиці через два дні після зникнення знайшли тіло Анастасії Бобкової. По “гарячих слідах” група активістів виявила машину, схожу на авто підозрюваного, і затримала чоловіка, який спав в машині. Затриманий (Дмитро Свалов) був сильно побитий, він перебував під тиском і дав свідчення, від яких згодом відмовився.

5 років Дмитро Свалов знаходився в СІЗО. У листопаді 2020 року в Запоріжжя приїхала знімальна група телеканалу “Україна” програми “Гучна справа”, пише портал «Забор». Журналісти телеканалу розмовляли зі свідками, адвокатом Свалова, батьками вбитої дівчинки, з правоохоронцями. Також вони взяли інтерв’ю і у самого обвинуваченого. Його поведінку оцінили графолог, фізіономіст і психолог.

Журналістам не вдалося знайти слідчого, який вів справу. Журналістка приїхала до нього на роботу, але там повідомили, що він уже не працює. Місце його роботи встановити не вдалося, хоча в декларації за минулий рік значиться, що він працював в Нацполіціі Запорізької області. Його ж, по суті, звинуватили в підтасовуванні речових доказів і доказів.

Так, не був виявлений ​​один з найважливіших доказів – відео з камер спостереження у дитячого майданчика, де викрали дитину. Також експерти звинуватили слідство в порушенні всіх законних норм при взятті біоматеріалу у Свалова і подальшого його транспортування.

За часом вони перевірили, чи міг Свалов викрасти дівчинку і потім доїхати на Хортицю, де виявили тіло дитини. Але виходить, що він не зміг би вкластися в цей час.

Від коментарів у справі відмовляються в управлінні Нацполіції і прокуратурі.

Графолог зробив висновок, що Свалов – людина з надломленою психікою, яка пережила величезний стрес. Психолог і фізіономіст відзначали, що він психологічно слабка людина. І обидва дійшли до того, що він навряд чи зміг зробити подібний злочин. Так, психолог зазначила, що він відчував співчуття, біль, коли побачив фото Насті Бобкової. При цьому вбивця або маніяк поводився б інакше. А фізіономіст припустив, що у Свалова б просто не вистачило сил здійснити подібний злочин. І його називають жертвою обставин.

17 грудня, в Шевченківському районному суді Дмитра Свалова звільнили прямо в залі суду. Він відправлений під цілодобовий домашній арешт.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5