Online трансляція

Чиновників ЗАЕС обвинувачують у розкраданнях на безкоштовному молоці атомникам

27 Листопада 2020

За даними Судового реєстру, посадовці Запорізької АЕС ДП НАЕК “Енергоатом” звинувачуються у розкраданнях на харчуванні атомників

Читайте також: Коронавірусна інфекція забрала життя ще десятка мешканців Запорізької області

Кримінальне провадження відкрите ще у грудні 2018 року, за статтею ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Втім, слідство тривало і у 2020 році.

Слідчі встановили, що службові особи АЕС вступили у злочинну змову з ТОВ “Комбінат громадського харчування АЕС” і заволоділи 60 млн грн, пише УНН.

“У період з 2015 року по 2019 рік невстановлені службові особи ВП ЗАЕС ДП НАЕК “ЕНЕРГОАТОМ”, діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з невстановленими службовими особами ТОВ “Комбінат громадського харчування АЕС” та іншими невстановленими особами, вчиняють системне розкрадання бюджетних коштів, шляхом укладання договорів на організацію лікувально-профілактичного харчуванням персоналу ВП “Запорізька АЕС”, в результаті чого завдали збитків на суму понад 60000000,00 гривень”, – зазначено у матеріалах слідства.

Схема наступна: “на папері” збільшувалася кількість атомників, яким за інструкцією потрібні безкоштовні молоко і сік.

“За вказаними договорами кількість осіб, які нібито необхідно забезпечити лікувально-профілактичним харчуванням у ВП “Запорізька АЕС” – 4 349 осіб на добу, безкоштовним молоком – 1200 осіб на добу і соком (пектином) – 174 осіб на добу, в той час як фактична щодобова відвідуваність атестованих з особливо шкідливими умовами праці працівників становить 3298 осіб на добу.

Реалізовуючи злочинний умисел на заволодіння бюджетними коштами, службові особи ТОВ “Комбінат громадського харчування АЕС”, щодня надавали ЛПХ на 1051 особу менше, ніж осіб щодо кількості яких було укладено договори на забезпечення лікувально-профілактичним харчуванням. У той же час, коригування актів фактично наданих послуг не здійснювався, на підставі чого службові особи ВП “Запорізька АЕС” безпідставно перерахували бюджетні кошти на рахунок зазначеного підприємства”, – вказують слідчі.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5