Online трансляція

Чи вистачить Україні газу на цьогорічний опалювальний сезон?

12 Липня 2022

Чи вистачить Україні газу власного видобутку, щоб забезпечити цьогорічний опалювальний сезон? Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», експерт з питань енергетики Михайло Гончар дав свій прогноз у програмі Експертна думка.

Новини Запорізької області оперативно читайте в Телеграм-каналі Новини Запоріжжя.

“У нас іде скорочення споживання газу на оодну третину. Якщо щорічно ми використовували порядка 30 мільярдів кубічних метрів газу, то зараз мова йде про приблизно 20 мільярдів. З урахуванням того, що наш власний видобуток складає приблизно такий чамий обсяг – 20 мільярдів (хоча я думаю, що за підсумками року він буде менше, оскільки частина газовидобувних територій знаходиться в зоні бойових дій – це стосується Харкіської області), то якусь частину газу нам дійсно доведеться імпортувати. Скільки це може бути? Ніхто ж не знає, наскільки тепла чи холодна буде зима. Понад 10 років назад обсяг необхідного нам імпорту газу становив понад 30 мільярдів кубічних метрів. Себто зараз нам потрібно на порядок менше. Але ціни зараз не ті. Якщо 10 років тому ціна на газ під 400 доларів була дуже високою, і Газпром займався здирництвом з нафтогазу, то наразі ціна в 1000 доларів за 1000 кубометрів виглядає більш-менш нормальною. Зараз, коли Газпром почав підсушувати європейський ринок, 1500-1700 доларів за тисячу кубометрів (з російського боку, звичайно, прогнозується і 2500 і 3000 взимку), потрібні шалені гроші, щоб купити кілька мільярдів кубометрів газу”, – стверджує експерт.

Більше аналітики – у відео.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!