Online трансляция

Чи можна заразитися COVID-19 вдруге: відповідь спеціалістів

20 мая 2020

Незважаючи на послаблення карантину в Україні, розслаблятися поки рано, коронавірусом можна захворіти повторно. Про це говорить професор Школи системної біології університету Джорджа Мейсона (США), директор Центру з вивчення хронічних захворювань метаболізму в Коледжі наук GMU Анча Баранова, пише Індустріалка

«Навіть, якщо людина перехворіла коронавірусом, це не говорить про те, що він отримав стійкий імунітет», — стверджує лікар.

Вірусолог з Іспанського національного центру біотехнологій (CSIC) Луїс Енхуанес розповів BBC, що як мінімум 14% пацієнтів, які одужали від коронавирусу, через деякий час можуть знову заразитися.

Уже відомо, що в Івано-Франківську кілька людей, які раніше подолали інфекцію, повторно захворіли COVID-19.

В Америці вийшло дослідження, де показано, що ступінь вираженості захворювання у тих, хто заразився різними варіантами вірусу, однакова. Тобто «злий» і «добрий» віруси з однаковою ймовірністю кладуть людей на вентилятор — апарат ШВЛ. Все, що «злий вірус» робить ефективніше, — швидше поширюється в популяції. І, ймовірно, організовує більшу кількість безсимптомних носіїв.

Що стосується жарких країн і поширення вірусу там, то тут теж є різні підходи.

Жаркі країни бувають різні. Наприклад, в Узбекистані — сухий жаркий континентальний клімат, і там дійсно все йде на спад. У деяких штатах Америки — субтропічний клімат. Влітку велика вологість: вранці спекотно, а ввечері — дощі. У такому кліматі вірусу нормально. У Сінгапурі, наприклад, майже кожен день дощі. В Індії — вологі субтропіки, узбережжя. У тропічному кліматі сезонів практично немає. Там, де немає сезонів, не потрібно чекати сезонності епідемій.

Велика небезпека тромбозу

У всіх країнах говорять про гіперкоагуляцію, тобто підвищенне згортанні крові в присутності коронавирусної інфекції. В результаті цього у всіх системах організму, в тому числі в легенях, можуть утворюватися тромби.

Якщо відбувається закупорка судин в головному мозку — це інсульт, якщо в серці — інфаркт. А коли затикається маса різних судин в різних інших місцях, то виходить стан, який називається дисеміноване внутрішньосудинне згортання крові — ДВЗ-синдром.

У молодих людей інсульт може стати першим і останнім симптомом коронавирусу. І треба звертати на це увагу.

Якщо раптом на тлі коронавирусу у вас страшно розболілася голова, особливо посеред ночі, — не сидіть вдома, викликайте швидку. Те ж саме — при раптовому прояві функціональних дефіцитів: забув слово «інтернет», на руці перестав рухатися палець для комп’ютерної мишки… Пам’ятайте, що екстрене звернення до лікаря вам просто необхідно!

Відзначимо, Covid-19 — новий вірус, і вчені до цих пір не можуть зрозуміти, чим може бути викликано повторне захворювання через короткий проміжок часу.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5