Online трансляція

Боротьба за історію: на Запоріжжі намагаються врятувати від руйнації архітектурну пам’ятку

16 Листопада 2020

Унікальну будівлю Веселянського шкільного комплексу, якій вже понад 130 років, руйнує його ж директорка. Доки історики та краєзнавці борються за надання будівлі статусу архітектурної пам’ятки, жінка планує знести стіну, аби розширити площу шкільного корпусу. Окрім культурної спадщини, комплекс має можливість стати однією з туристичних пам’яток Запорізького краю

Будівництво Веселянського шкільного комплексу було розпочато у 1878 році державним діячем і меценатом Іваном Канкрином. Понад сто років комплекс приймав учнів та вже прославився своєю архітектурною автентичністю, та наразі навколо нього розгортаються справжні баталії. Директорка школи вирішила зробити ремонт — знести одну зі стін.

Єдиний спосіб врятувати комплекс від руйнування — надати йому статус нововиявленої пам’ятки історії та архітектури. Про це вже попіклувались члени громадської організації «Ритон» та подали необхідні документи на розгляд, наразі чекають на результат. У свою чергу, від центру охорони культурної спадщини директорці було відправлено лист із проханням на цей період не починати ремонт.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5