Online трансляція

«Боротьба з COVID-19 в Україні»: Врятувати життя мільйонів людей

22 Лютого 2022

У лютому 2020 року Україна зіткнулася із загрозою пандемії і першим на допомогу прийшов Рінат Ахметов. Він виділив близько півмільярда гривень на боротьбу з коронавірусом у рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні».

Завдяки цьому Фонд допоміг вижити 1,41 млн людей. Це найбільший внесок одного благодійника до державної медицини України за весь час незалежності.

– Зростання захворюваності та катастрофічний брак сучасної техніки, засобів захисту, кисню та іншого в опорних лікарнях стали основними факторами для мобілізації всіх ресурсів. Так, на території лікарень створювалися кисневі станції, а для порятунку життів пацієнтів медики отримали від Фонду сучасні апарати штучної вентиляції легень та багато іншого, – розповіла Ірина Блажан, головна директорка програм Фонду.

Як пояснила Ірина Блажан, боротьба з коронавірусом та допомога хворим залишаються головною темою як в Україні, так і в усьому світі:

– За особистим рішенням Засновника Фонду, понад 500 медустанов по всій країні отримали понад 1000 одиниць обладнання, у тому числі понад 200 апаратів ШВЛ та 159 кисневих концентраторів. Державним лікарням передано понад 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту. Також медики отримали від Фонду 337 ​​тисяч експрес-тестів, 1044 одиниці медичного та лабораторного обладнання, – підкреслила Ірина Блажан.

Медики наголосили на важливості такої підтримки.

– Допоміг Фонд Ріната Ахметова. Ще на початку пандемії він передав нашій лікарні сім сучасних апаратів ШВЛ. Також Фонд надав засоби індивідуального захисту для лікарів, – каже Роман Блощичак, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії госпіталю Львівського обласного госпіталю ветеранів воєн та репресованих ним. Ю. Липи.

– Внесок Фонду у розвиток медицини України вагомий. Здійснено дуже велику благодійну допомогу, навіть якщо говорити тільки про нашу лікарню, нашу область. Якщо говорити про діяльність Фонду в рамках усієї України – це дуже великі масштаби, які навіть важко уявити. Дуже велика подяка Фонду від нас, і ми сподіваємось на подальшу співпрацю, – додала лікар-анестезіолог Івано-Франківської дитячої клінічної лікарні Надія Фокшанська.

Про важливість допомоги Фонду також розповів президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров:

– Це і апаратура, зокрема висококласні апарати штучної вентиляції легень, та експрес-тести для швидкої діагностики захворювання, а також засоби індивідуального захисту. Цю допомогу неможливо переоцінити.

Варто зазначити, ще одним важливим напрямком діяльності у рамках проекту стали прямі ефіри «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова. Це щотижневі онлайн-зустрічі з провідними медичними експертами України на діджитал-майданчиках Фонду.

Під час прямих трансляцій усі охочі можуть запитати у запрошеного лікаря про різні аспекти проблеми COVID-19 та отримати чітку, аргументовану відповідь, якій можна довіряти на 100%. “Запитай у лікаря” – це зрозумілі відповіді на складні питання.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!