Online трансляція

Арт-об’єкт «Коло Єдності» прикрасив оновлений острів Хортиця

14 Жовтня 2021

Коло єдності – символ єднання, суспільної згоди ще з часів славетного козацтва. Саме колом козаки вирішували важливі питання, чули одне одного, гуртувалися перед викликами. Такий сенс автори вкладають у сучасний арт-об’єкт на Хортиці – металеве кільце заввишки 7 метрів з картеновим покриттям.

На Пагорбі Єдності відтепер з’явився надзвичайний арт-об’єкт. Заввишки 7 метрів, він став прикрасою оновленого оглядового майданчика. Вже з 14 жовтня кожен бажаючий може побачити «Коло Єдності», а за місяць, 16 листопада, арт-об’єкт стане частиною культурно-мистецької події на Хортиці.

Творчим керівником колективу авторів арт-об’єкту виступив Богдан Кривошея.

– Ми довго міркували над символічним арт-об’єктом, що поєднає в собі історичне значення Хортиці та водночас стане сучасним символом. Адже оновлена Хортиця потребує нових сенсів. Уже давно неактуальні монументальні пам’ятники-споруди, на які люди дивляться знизу догори, неможливо змусити мистецтво бути пропагандистським. Нині глядач має свободу переосмислювати події і об’єкти, робити їх частиною власної історії, – розповів Богдан Кривошея.

В Національному заповіднику Хортиця впевнені, що новий арт-об’єкт стане місцем тяжіння для туристів, адже тут вийдуть чудові та незвичайні світлини. Більше того, саме форма кола найбільш доречна та вдала для такого знакового об’єкту, як Пагорб Єдності. 

– Проста та довершена фігура кола з давніх давен була символом сонця, як джерела життєдайного вогню. Сонце – вічна причина примирення та гармонії стихій, поступовості змін пори року, невпинності часу та обертання колеса людського життя. Тобто сонце – це символ Хортиці з давним давен. І цей арт-об’єкт навіть дозволяє «ловити» сонце поглядом, комунікує людину з небесним світилом, – вважає керівник національного заповіднику Максим Остапенко. 

На думку очільника Запорізької області Олександра Старуха, новий арт-об’єкт додає Хортиці важливий глобальний сенс та актуалізує острів, як місце суспільної згоди. 

– «Коло Єдності» – це символ об’єднання заради майбутнього. Вже зараз йде активна робота над реконструкцією музейного простору, однією з функцій якого є дати локацію для обговорень суспільно важливих тем, питань локального та національного значення. Згодом, цей простір може збирати навіть спільноту світових лідерів. Адже саме Хортиця – острів посередині Дніпра, сакральне місце між двох берегів – завжди виступала місцем об’єднання, – заявив голова облдержадміністрації Олександр Старух.

Арт-об’єкт «Коло Єдності» встановлено в рамках національного проєкту відродження острова Хортиця, який стартував в 2021 році. Відродження острова Хортиця ініціатива Президента України Володимира Зеленського, проєкт реалізується під його особистим контролем. Реконструкція триває завдяки взаємодії державної влади з соціально відповідальним бізнесом Групою Метінвест, яка виступає партнером національного проєкту. Метінвест долучився до проєкту реконструкції Хортиці з самого початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції, згідно з якою наразі тривають перетворення. 

– Початок оновлення острова Хортиця, оновлення знакових об’єктів цього року – це наочний результат успішності державно-приватного партнерства. Група Метінвест виступає рушійною силу проєкту: від створення ідеології ключових змін Хортиці до конкретної системи реалізації у технічному, управлінському та публічному сенсі. Ми гарантували оперативне системне залучення та довели це – лише за декілька місяців вже з’явилися сучасні знакові об’єкти, що тепер відвідують тисячі людей. Також для компанії Метінвест, до якої входить комбінат «Запоріжсталь», вкрай важливо інвестувати у сталий розвиток регіону присутності. Оскільки тут ми працюємо, живемо, відпочиваємо, пов’язуємо своє майбутнє з Запоріжжям, – наголошує генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Групи Метінвест Олександр Мироненко.

Хортиця перетворюється на сучасний простір для культури, туризму, духовності, відпочинку, саморозвитку. Про те що, Хортиця стане першим в Україні безбар’єрним туристичним об’єктом, заявила перша леді Олена Зеленська під час свого візиту до Запоріжжя. Відродження Хортиці в пріоритетній зоні відповідальності заступника керівника Офісу Президента та координатора президентської програми «Велике будівництво» Кирила Тимошенко. Саме Кирило Тимошенко неодноразово заявляв, що мета програми за декілька років комплексно оновити 150 об’єктів культурної спадщини країни.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!