Online трансляция

9 день пожежі: вогонь у Чорнобилі підібрався до сховища радіаційних відходів

14 апреля 2020

У ДСНС повідомили, що вогонь знищив вже понад 200 га лісу навкруги Чорнобиля. Журналісти, які працювали на місці, розповіли, що вогнем також знищено 12 віддалених сіл, цвинтарі

Читайте також: 362 пожежники та 306 тон води: в Зоні відчуження все ще палають ліси, — ВІДЕО

Уже згоріли території колишніх сіл Лелів, Копачі, Поліське, Грезля, Рудня-Грезлянська, Ковшилівка, Варовичі, Буда-Варовичі, Мартиновичі, Смарагдовий, Волхов, Чистогалівка. Згоріла територія військового міста Чорнобиль-2, від пожежі постраждало місто Чорнобиль.

Шкоду, нанесену тваринному світу, підрахувати поки не вдалося. Через пожежу чимало тварин також втратили свої домівки.

Станом на 13 квітня ДСНС повідомляє про гасіння пожеж на території вже чотирьох лісництв — Корогодського, Денисовецького, Дитятського та Паришівського. Пожежу на території Котовського лісництва вже ліквідовано, однак у Зоні відчуження знову почалися верхові пожежі в лісах, вогонь перекинувся на інший берег Прип’яті та охопив так званий Рудий ліс. І тепер стихію і від сховища радіаційних відходів «Підлісний», що поряд із ЧАЕС, відділяє кілька кілометрів.

За фактом пожежі у Зоні відчуження 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження. Наразі триває слідство. Зловмисникам загрожує штраф від 50 до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи терміном до двох років, або обмеження волі — до трьох років. Зазначається, що поліція вже затримала деяких громадян, які можуть бути причетні до підпалів.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5