Online трансляція

Документальна робота телеканалу TV5 «На краю МИРУ: Чорні берети» визнана «Кращим телевізійним фільмом» на міжнародному кінофестивалі «Золоте курча»

18 Листопада 2021

Більше 70-ти фільмів-учасників із багатьох країн світу: у Києві відбувся XXV Міжнародний кінофестиваль «Золоте курча». У шорт-лист потрапили одразу 2 фільми власного виробництва TV5 – «Листи з фронту», що показує життя дітей прифронтової зони та «Чорні берети» – бойові будні морських піхотинців. Останній – став переможцем у категорії «Професіонали» як «Кращий телевізійний фільм». 

Режисерка документального циклу «На краю МИРУ» та продюсерка документальних програм TV5 Євгенія Мельнік відзначає:

  • 2021-й рік став знаковим для нашої команди та багатим на кіноподії. Тільки восени ми взяли участь у трьох кінофестивалях: «Кіно і ТИ», що відбувся під Маріуполем, Запорізькому ZIFF та кінофесті «Золоте Курча», який проходив у Києві. І на всіх стали переможцями. Наша команда щиро радіє з цього приводу. Дякуємо організаторам та членам журі – за довіру та високу оцінку наших робіт. Це дуже мотивує! Ми вже готуємось до нового сезону, тож, нам є чим здивувати наших глядачів. 

Спеціально для TV5 організатор та директор «Золотого Курча» Валентин Мисливий розповів про особливості проведення ювілейного кінофестивалю та перспективи розвитку українського кінематографу:

  • «Золоте Курча» існує вже 25 років та має статус міжнародного кінофестивалю. Цьогоріч взяли участь роботи з України, Болгарії, Грузії, США, Палестини, Узбекистану та інших країн. Конкурс проходить у трьох категоріях «Аматори», «Студенти» та «Професіонали». Особливо хотілося б відзначити активність та цілеспрямованість молодих режисерів, які тільки стали на шлях кіновиробництва. Також, взяли участь і досвідчені кіномитці, які мають відзнаки на багатьох міжнародних кінозаходах. В рамках проведення фестивалю, відбувся показ фільму класика українського кінематографу, народного артиста України Вілена Новака. Він представив глядачу фільм «Чому я живий».
  • Як вплинули карантинні обмеження на проведення кінофестивалю? 
    • На щастя, на момент проведення фестивалю, Київ ще не увійшов до «червоної зони». Минулого року, враховуючи обставини, ми змінили формат та провели «Золоте курча» он-лайн. Цього разу нам вдалось організувати справжню кіноподію, на яку чекали і режисери, і поціновувачі кіномистецтва. Але ми не могли запросити сотні гостей та глядачів, були певні обмеження. Кінофестиваль відбувся в більш камерній обстановці із дотриманням усіх карантинних вимог. 
  • Окрім «Золотого Курча» Ви, як член журі, берете участь і на інших кінофестивалях. Як Ви оцінюєте розвиток вітчизняного кіно?
    •  Українське кіно було, є і буде. З кожним роком з’являється все більше якісних та цікавих робіт. Я допомагаю організовувати 4 кінозаходи, один із них проходить в місті Софія в Болгарії, цього року я там виконував обов’язки президента кінофестивалю. До речі, приємною несподіванкою стала нагорода від болгарської Академії кіно, телебачення та інтернету, а також Европейської асоціації аудіовізуальних комунікацій – в рамках проведення «Золотого Курча» мені було присвоєно звання Академіка – в Болгарії та Македонії. Це дуже приємно! 
  • Ваші побажання режисерам: учасникам та лауреатам.
  • І учасникам, і переможцям хочу побажати якомога більше хороших робіт та творчої наснаги! І пам’ятайте, що «Золоте курча» проходить кожен рік!

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
https://accesspressthemes.com/video/en-vivo-la-gran-pelea-gervonta-davis-vs-isaac-cruz-en-bdc_1c1c8d6a1.html
https://accesspressthemes.com/video/live-gervonta-davis-vs-isaac-cruz-boxing-full-fight-hd-2021_e105512ac.html
https://accesspressthemes.com/video/gervonta-davis-vs-pitbull-cruz-en-vivo-box-mundial-2021_fe2b39bd2.html
https://accesspressthemes.com/video/gervonta-tank-davis-vs-isaac-pitbull-cruz-narraci-n-en-vivo-online_86077b3fa.html
https://accesspressthemes.com/video/pitbull-cruz-vs-gervonta-davis-en-vivo-box-azteca-ppv-gervonta-vs-pitbull-cruz-d-nde-ver_47542c869.html
https://accesspressthemes.com/video/ver-en-vivo-gervonta-davis-vs-isaac-cruz-carlos-adames-va-sergy-derebiachenko-y-sebasti-n-fundora_fe24e1a05.html
https://accesspressthemes.com/video/gervonta-davis-vs-pitbull-cruz-en-vivo-boxeo-del-mundo-en-vivo-live_33fe34a24.html
https://accesspressthemes.com/video/gervonta-davis-vs-pitbull-cruz-en-vivo-boxeo-mundial-en-vivo-live_4f7aa9647.html
https://accesspressthemes.com/video/gervonta-davis-vs-pitbull-cruz-en-vivo-box-de-campeonato-donde-ver-en-vivo-live_7396d1583.html
https://accesspressthemes.com/video/gervonta-davis-vs-isaac-pitbull-cruz-pelea-en-vivo-live_740bbaef6.html