Online трансляція

18 ракет за годину: війська рф зруйнували десятки будинків мирних жителів Комишувахи. Фоторепортаж

14 Травня 2022

11 травня стало чорним днем у смт Комишуваха Запорізької області. Протягом години окупанти гатили по селищу, де немає військової інфраструктури. Близько 60 будинків зазнали ушкоджень, 10 з них – зруйновані майже вщент. Є жертва та постраждалі.

Атака почалася о 4:42 ранку – засоби української ПВО збили ракету, яка, скоріш за все, летіла на Запоріжжя. Уламки впали на завод та зруйнували підприємство, яке випускало, в тому числі, стовпи для запорізького моста.

Тільки налагодили виробництво перепрофілювали його, підписали контракти і з турецькою компанією “Онур”. Були величезні плани, люди купили обладнання, тільки почали налагоджувати. Були надії отримати великого платника податків, створити велику кількість робочих місць – це те, що потрібне громаді. Підприємство вже працювало – частина стовпів на новому мості були з цього підприємства. За тиждень до атаки призупинили діяльність, заварили двері, вивели сторожів – ніхто ж зараз не будує. Планували зробити проїзд – тепер, як кажуть люди “Планували зробити проїзд – отримали проліт”. Дивом ніхто не постраждав на заводі“, – розповів голова Комишуваської ОТГ Юрій Карапетян.

Друга – масована – атака сталася вдень. Місцеві нарахували 18 прильотів, які відбувались протягом години. Обстріл був хаотичним, руйнувань зазнали буники у різних частинах мирного смт.

Ми було в квартирі удвох з чоловіком. (Коли почалися обстріли), повідкривалися усі двері. Зайшла до спальні – моя орхідея на підлозі лежить. Коли глядь – вікно ж було повністю закрите – а тут воно просто висить. Кажу чоловіку – давай хоч якось підіпремо. Заходимо в другу спальню – а там немає нічого, все лежить! Вскочили в підвал, там вже були сусіди. Перший вибух ми почули о 4:42. Я вискочила і побачила дим. У під’їзді повилітали вікна на верхньому поверсі. Ми з чоловіком вдень все поробили, поремонтували. І не думали, що буде такий кінець. Ночували в дочки. Ми просто не знаєм, що робити і куди виїжджати – хто нас де жде?“- розповідає мешканка першого поверху будинку Тетяна Рогожина.

Поруч з її будинком у пустир вгатила ракета. В квартирах та в будинках навколо повилітали шибки, зникло газопостачання. Люди в оселях не постраждали, але жертвою ворожого обстрілу став 50-річний чоловік, який у момент атаки просто йшов вулицею. “Миротворці” рф вбили випадкового перехожого.

“Це терор проти мирного населення від країн-агресора росії. Майже 90 відсотків людей, які хотіли поїхати – поїхали, тут залишаються старенькі та ті, хто не хочуть або не можуть покинути свої будинки. В нас на території два місяці прожили переселенці з Волновахи – десь десятеро людей. Вони тікали від війни, але війна прийшла сюди. Ми їх вивезли на територію Запоріжжя”, – зазначив Юрій Карапетян.

Територію громади обстрілюють не вперше, але прильоти були поодинокі. 18 прильотів по Комишувасі сталися вперше. Атака почалася о 14-ій годині і протягом приблизно години прилітало по чотири боєприпаси з невеликим інтервалом. 

“Ми таке спостерігаємо і в Оріхові, ми це спостерігали і в Алеппо, і в Чечні – усюди, де була росія. Жодного військового досягнення, на мою думку, нема. Вбили цивільного чоловіка, трьох жінок поранили. Мені зрозуміло, чому деякі країни Прибалтики вже визнали росію країною-терористом. Це просто терор мирного населення. Вони мають нести відповідальність за це”, – наголошує голова ОТГ.

Системи сповіщення в смт немає. Пан Карапетян зазначає, що їм було чутно і виходи, і приходи з інтервалом у 5-10 секунд. Навіть, якби була система, вона б не встигла зафіксувати ракети. Ворог занадто близько. 

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!