Неймовірна прем’єра — у Запорізькій обласній філармонії зіграли світські шедеври Баха (фото)

Неймовірна прем'єра - у Запорізькій обласній філармонії зіграли світські шедеври Баха (фото)

Академічний симфонічний оркестр Запорізької обласної філармонії та диригент, лауреат міжнародних конкурсів Дмитро Мітнік презентували шанувальникам прем’єру концертної програми «Бах»

Твори Йоганна Себастьяна Баха прозвучали у блискучому виконанні артистів симфонічного оркестру і солістів — також, як і оркестр, улюбленців публіки Андрія Мамчура (скрипка), Олександра Горлова (скрипка), Олени Бекетової (фортепіано) та Олени Кочерги (флейта). Про це повідомляє видання «Місцеві вісті».

Читайте також: Воєнна сатира — у Запоріжжі представили першу персональну виставку плакатів митця з Ужгорода (фото)

Як зазначила ведуча Світлана Холод, практично всі твори, які прозвучали, відносяться до одного з найпродуктивніших періодів життя Баха — коли він працював у Леопольда, принца Ангальта Кьотенського.

Концерт для двох скрипок і камерного оркестру ре мінор у 3-х частинах прозвучав у виконанні оркестру і солістів — партії скрипок віртуозно зіграли Андрій Мамчур та Олександр Горлов.

«Цей концерт Баха також відомий як подвійний скрипковий концерт — один з найкращих прикладів музики епохи бароко, — зазначила Світлана Холод. — Сила впливу цієї музики на нашу душу — дивовижна. Як колись сказав Клод Дебюссі: «Коли виходиш на вулицю після цього концерту, мимоволі дивуєшся: чому небокрай після цієї музики не став більш синім, а Парфенон не виріс перед тобою з-під землі?».

Зазначимо, що оригінал Концерту для Клавіра з оркестром №4 ля мажор у 3 частинах, який разом з оркестром на роялі майстерно виконала солістка Олена Бекетова, був втрачений.

«Копія, яку випадково знайшли, деякими моментами вказує на те, що можливо, колись він був написаний для скрипки, а згодом Бах переробив його для клавіру. Коли слухаєш цю музику, складно уявити, що понад 200 років вона майже не виконувалася. Для галантного 18 століття ця музика вважалася занадто серйозною», —  розповіла Світлана Холод.

Після смерті композитора його творчий спадок був розділений між двома синами. Твори, що отримав Вільгельм Фрідеман Бах, на жаль, втрачені.

А ті, що зберігалися у Карла Філіпа Еммануїла (а це половина інструментальних творів, зокрема сюїти), на щастя, збереглися.

Як зазначила ведуча, Оркестрову сюїту № 2 сі мінор у 6 частинах (Увертюра, Рондо, Сарабанда, Буре, Полонез, Менует Бадінері) знають завдяки останній частині, яка живе окремим від циклу життям.

«Музика геніального Йоганна Себастьяна Баха і сьогодні не втратила своєї актуальності, тому що дивує неосяжністю, наповненістю та сміливим поглядом у майбутнє, — зазначили у філармонії. — Вважається, що твори неперевершеного майстра музики співзвучні різним випадкам та настроям життя людини і саме в цьому – секрет їх популярності. Наприклад, Концерт для двох скрипок з оркестром ре мінор, BWV 1043 радять слухати, коли необхідно прийняти правильне рішення, а ось Оркестрову сюїту №3 ре мажор, BWV 1068 – коли прагнеш відпочити».

Слухачі бурхливими оплесками та вигуками “Браво!” дякували артистам академічного симфонічного оркестру за можливість доторкнутися душею до величної музики знаменитого німецького  композитора та відчути гармонію Всесвіту.

Запоріжці і гості міста, які на час воєнного стану знайшли прихисток в нашому місті, вдячні Силам оборони України за можливість для психологічного перезавантаження  відвідувати такі чудові концерти. А колектив філармонії на чолі із заслуженим працівником культури Іриною Конаревою — за можливість готувати музичні прем’єри і вражати слухачів виконанням шедеврів.

«Це просто космос! Отримала величезну насолоду від шедеврів Великого Й.С. Баха, талановитих солістів та вишуканого виконання», — прокоментувала нову програму керівниця обласної філармонії.

Раніше ми писали про вражаючий концерт у Запорізькій обласній філармонії, на якому виконали хіти, перевірені часом.

Фото Ірини Єгорової та з фейсбук-сторінки Запорізької обласної філармонії

Джерело

Новости Запорожья