Не може працювати — в Укренерго розповіли, в якому стані знаходиться Дніпрогес

Не може працювати - в Укренерго розповіли, в якому стані знаходиться Дніпрогес

Внаслідок серії російських ракетних ударів станція Дніпрогес серйозно пошкоджена

Після масованих ракетних ударів 1 червня Дніпрогес отримала значні пошкодження. Наразі технічний стан станції оцінюється — дуже складний, тому працювати вона поки що не може.

Читайте також: Масла та нафтопродукти — як російські атаки вплинули на якість питної води в Запоріжжі

Про це повідомив голова Національної енергетичної компанії «Укренерго» Володимир Кудрицький в ефірі «Суспільного». За його словами, зараз гідроелектростанція перебуває у дуже скрутному технічному становищі.

«Станція перебуває у дуже скрутному становищі з погляду технічного стану споруд та обладнання. Ворог постійно атакував Дніпро, навіть протягом цього року. Це означає, що станція дуже-дуже сильно пошкоджена і є серйозні перешкоди для її нормальної роботи», — зазначив Володимир Кудрицький.

Голова «Укренерго» нагадав, що росіяни вже не вперше атакували Дніпрогес. Внаслідок низки російських терактів станція, стабілізувати робочі процеси на об’єкті дуже важко. Зараз існують дуже серйозні перешкоди для відновлення нормальної роботи Дніпрогесу і навіть незрозуміло, чи вдасться запустити станцію до кінця війни.

Загалом від початку повномасштабної війни по Дніпровській ГЕС росіяни завдали вже понад 20 ракетних ударів.

Ми писали, що після попередніх ракетних ударів найбільша в Україні ГЕС зупинила свою роботу, а станція втратила частину своїх генеруючих потужностей, що призвело до значних втрат для Обʼєднаної енергосистеми України. На думку експертів у сфері енергетики, у Запоріжжі метою ракетної атаки була не гребля Дніпрогесу, як розповідають окупанти, а саме машинна зала, яка і потрапила під обстріл.

Росіяни мали на меті зупинити Дніпрогес, аби створити проблему для всього Дніпровського промислового вузла, який підтримує фронт.

Через руйнування на запорізькій станції буде складно балансувати енергосистему, але енергетики роблять все можливе.

Йдеться насамперед про балансування електроенергії в ранкові та вечірні години пікового споживання електроенергії.

Атомні електростанції, які забезпечують більшу частину всієї генерації в Україні, а також об’єкти відновлюваної енергетики не мають маневрових потужностей, зате необхідну маневровість забезпечують переважно теплові та гідроелектростанції.

Країна-агресор вже давно атакує наші теплоелектростанції, і ось тепер дісталася і гідроенергетики. Відповідно, у вітчизняній енергосистемі відчуватиметься дефіцит електроенергії.

Зазначимо, що в березні, за два дні до масованої атаки на Дніпрогес, хтось придбав супутникові знімки греблі в американських компаніях. Осінтери перевірили, чи могли це бути росіяни через третіх осіб, та дійшли висновків, що це цілком можливо.

Джерело

Новости Запорожья