За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Танк Т-72, який перебуває на озброєнні 128 Закарпатської бригади. Суспільне Запоріжжя
Нині на озброєнні у 128 окремої гірсько-штурмової бригади є радянський танк Т-72, але з українською модифікацією. Під сучасну війну його обладнали металевою решіткою згори, аби захистити екіпаж та саму машину від дронів, розповів командир танку на псевдо "Піфагор":
Військовий на псевдо «Піфагор», командир танку. Суспільне Запоріжжя"Будь-який з Т-72 може працювати як і на прямому (наведенні, — ред.), так і на закритих позиціях. На прямому краще українська модифікація, в них краща броня, вже стоїть, танк безпечніший і надійніший", — розповів "Піфагор".
Для ураження цілей на Т-72 використовують різні снаряди: кумулятивні та уламково-фугасні. Окрім цього, вогонь можна вести й з кулемета зсередини, розповів командир танкової роти на псевдо "Алмаз":
Військовий на псевдо «Алмаз», командир танкової роти 128 бригади. Суспільне Запоріжжя"Уразити особовий склад, то більше залучаємо уламково-фугасний. Більший розліт осколків, а кумулятивний більш на техніку і на бліндажі й таке все інше", — пояснив "Алмаз".
Суспільне Запоріжжя «Якщо в танку не працює гармата, то в нього є кулемет — спарений ПКТ калібру 7,62 мм і б’є він достатньо прицільно». Військовий на псевдо «Чайка»механік-водій танку
Кулемет та система керування всередині Т-72. Суспільне Запоріжжя
Нині для танків найстрашніше — це російські безпілотники. Тому танкісти працюють із закритих позицій, пояснив "Піфагор"
"В той момент в танку там не дуже весело, коли над тобою дрон летить і не знаєш, що він може з тобою зробити. Дуже небезпечно близько під'їжджати через те, що РФ часто і багато використовує безпілотники, "Ланцети" і всю номенклатуру свого льотного арсеналу. Якщо, наприклад, виїжджає десь працювати танк на пряму — це пріоритетна ціль для росіян і вони в першу чергу намагаються його знищити".
Димові гранати, якими обладнаний Т-72, для створення димової завіси. Суспільне Запоріжжя
Броня Т-72. Суспільне Запоріжжя
Також Т-72 використовують для відбиття штурмових дій російської армії, розповів "Алмаз":
"РФ наступає живою силою, без техніки й працюємо безпосередньо по солдатах РФ. Спочатку літа був період, коли росіяни почали інтенсивно наступати, потім зрозуміло, коли ми почали по росіянах активно працювати, ця інтенсивність почала з часом падати. Через те падати, що армія РФ не мала успіхів на напрямку".
Танк 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади виконує постріл. Facebook/128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада
Нині в російській армії вибирають в оператори дронів колишніх танкістів, тому що ті знають як знищити відповідну техніку, зазначив "Чайка":
"Вибирають людей, які не можуть в танку працювати, наприклад, контужені, биті, травмовані, а їм простіше, наприклад, працювати з дроном. От у них на цьому логістика дуже напрацьована. Підбирають людей таких, що знають тонкі та слабкі місця машини".
Танк Т-72, який перебуває на озброєнні 128 Закарпатської бригади. Суспільне Запоріжжя
Однак, попри оборонні позиції танкістів та активне застосування дронів, роботи менше не стало, адже танкісти й досі незмінна підтримка піхоти, підсумував "Алмаз".
Читати ще
Читати ще «Вітаємо вдома»: історія військового із Запоріжжя, який тримав оборону Азовсталі та пережив полон