Не давайте гроші в борг – як шахраї прикидаються вашими друзями та виманюють гроші

Не давайте гроші в борг – як шахраї прикидаються вашими друзями та виманюють гроші

Правоохоронці нагадали про розповсюджену схему шахраїв

Напевно, вже кожен стикався з таким, коли від знайомого чи друга у месенджері приходить повідомлення: «Привіт! Позич, будь ласка, гроші». Однак правоохоронці закликають не поспішати та не скидати гроші, адже це можуть бути шахраї, які зламали його обліковий запис.

Читайте також: «Розсилка від водоканалу» — запоріжці масово скаржаться на шахрайські повідомлення

Це одна з найбільш поширених схем, яку використовують шахраї. Тож перше, що потрібно зробити – переконатися, що це дійсно та людина, яку ви знаєте. Для цього зателефонуйте їй особисто або ж поставте декілька уточнюючих питань у листуванні, відповіді на які може надати лише ваш знайомий.

Якщо це все ж таки шахраї, які намагаються заробити таким чином, ймовірно, ваш знайомий почне відновлювати обліковий запис. Однак якщо всі спроби марні, ви можете допомогти заблокувати його. Для цього залиште скаргу на повідомлення та вкажіть, що це спам. Можна також попросити зробити те саме й ваших спільних знайомих.

Також ми писали, що у мережі шириться нова схема, за якою працюють шахраїв. Зловмисники створюють телеграм-канали, де виманюють особисті та банківські дані пенсіонерів від імені державних закладів, використовуючи символіку цих установ. Зокрема, у таких телеграм-каналах людям пропонують отримати неіснуючі соціальні послуги.

Джерело

Новости Запорожья