У Туристичному інформаційному центрі відкрилася виставка запорізької мисткині Ірини Коротич
Місія проєкту «Хто я?»– зрозуміти себе як щось більше, ніж просто людину, і об’єднати науку, психологію, духовність та мистецтво задля нових відкриттів.
Концепція проєкту полягає в тому, щоб відтворити шлях людини до своєї сутності через гру під назвою «Життя», досліджуючи себе як простір об’єднаної свідомості.
Читайте також: На Хортиці відкрилася резиденція святого Миколая — вхід у комплекс «Запорозька Січ» тимчасово безкоштовний (фото)
“Вивчаючи себе, ти відкриваєш цілий світ” — така головна ідея концептуального проєкту «Хто я?».
Ірина Коротич — сучасна мультидисциплінарна художниця, працює в напрямку Art&Cience та активно розвиває Art&Well-being на основі свого багатогранного досвіду.
Ця виставка для мисткині перша у 2025 році, але п’ята поспіль — у минулому році відбулося 4 персональні виставки художниці, дві з яких у Запоріжжі — у художньому музеї та бібліотечному просторі. Усі роботи “свіженькі” — 2024-го року народження.
Виставка Ірини Коротич поєднала психологію, науку, духовність, мистецтво і стала не лише експозицією її творів, а й дзеркалом для відвідувачів, де вони можуть побачити відображення власної душі та відчути себе частиною більшого, єдиного цілого.
Ідея виставки зародилася у Ірини далеко від рідної домівки, на березі моря в Іспанії.
“З перших днів повномасштабної війни язадавала собі питання “Хто я?” Бо я поїхала із Запоріжжя з одним наплічником.
Коли ти залишаєшся без друзів, без оточення, без речей, які тебе ідентифікують, ти думаєш “Хто я?”. Я згадувала що вчилась в російськомовній школі, де розмовляти українською було соромно, що українське усе викорінювалось. І у мене виникали питання щодо самоідентифікації.
Про це я думала, сидячи на березі моря в Іспанії, була на Мальорці, і перебираючи пісок, граючись з ним.
І тоді прийшла ідея створити картини з піску з такими питаннями, передавати свій досвід своє розуміння, що я є Всесвіт, тому що світ — як дзеркало, він відображає тебе. Про це, до речі, моя фінальна картина експозиції. А ще там, на березі моря, виникла ідея робити виставки”, — розповіла Ірина Коротич.
Пісок, який ми бачимо на картинах, художниця замовляла, він привезений з-за кордону.
Мушлі теж переважно заморські — з Балі, В’єтнаму тощо, але є й з острова Бірючий, на який по вихідних Ірина з чоловіком любили їздити відпочивати.
Художниця виїхала із Запоріжжя на самісінькому початку війни. Спочатку в Польщу, потім мандрувала світом, а через якийсь час подруга запросила поїхати в Іспанію.
В Україну Ірина, за її словами, повернулася через півроку. Деякий час жила в Хмельницькому. Але завжди позиціонувала себе запорізькою мисткинею.
Вона не просто художниця, вона ¬ провідник у світ духовного бачення, де кожна картина стає порталом до іншого виміру розуміння та існування.
Першу у цьому році виставку відкрив директор Туристичного інформаційного центру Олексій Каніщев. Авторка робіт подякувала гостям за те, що прийшли розділити з нею радість від відкриття і запросила усіх на екскурсію експозицією.
Виставка інтерактивна, художниця не тільки розповідала про свої роботи, історії їх створення, а й запрошувала глядачів пограти у гру, аби через гру спробувати збагнути себе, своє місце у всесвіті.
На відкритті на гостей чекала захоплива перформативна програма “Я все зможу, тому що я цілий всесвіт”, яка поєднала мистецтво, емоції та глибокі смисли.
Частиною цієї програми стало розмальовування кондитерським кремом різного кольору смачного торту з послідуючим задуванням свічок на ньому і створення загальної картини, на якій кожен міг щось намалювати чи написати.
Як розповіла Ірина Коротич, вона 10 років вчилася в художній школі, але далі отримувати художню освіту не стала — вчилася на маркетолога, менеджера, по спеціальності “зовнішньоекономічна діяльність”.
Попри це творчістю займалася — у неї була майстерня, вона проводила майстер-класи.
“Але як митець ніколи не заявляла себе світу. Це прийшло з розумінням того, як швидко плине час”, — резюмувала Ірина Коротич.
Раніше ми писали про те, що на Хортиці завершується різдвяно-новорічний фестиваль, який тривав місяць. Також ми інформували, які заходи можна відвідати у вихідні дні.