Здорові стосунки не бувають без вад. Це і сварки, і конфлікти, і кризи. Але якщо негативних моментів дуже багато, будь-які стосунки можуть дати тріщину. Впоратися з кризою допоможе сімейний психолог онлайн, тим більше, що консультацію отримати просто і зручно прямо в інтернеті. Але давайте подумаємо, що саме призводить до таких криз? Які помилки можуть допускати обидва партнери, які зіпсують відносини?
Помилка № 1: недооцінювати партнера
Коли проходить пристрасть, цукерково-букетний період, і ваші стосунки входять у звичне русло, ви починаєте сприймати вашого партнера як даність. Тим самим ви також недооцінюєте його, починаючи думати, що він вам щось винен, міг би старатися і краще, і т.п. Ви думаєте, що навіть з усіма вашими претензіями близька людина все одно завжди буде з вами, адже ваше спільне життя тече так спокійно та розмірено.
Але, повірте, найпростіше ігнорувати і недооцінювати всіх тих, хто знаходиться найближче до вас, думаючи, що так буде вічно. А ось тільки уявіть ваше життя без партнера, що зміниться? Тому, можливо, краще вже зараз, поки справа не дійшла до охолодження почуттів та якихось розбіжностей приділяти більше уваги коханому? Проводьте більше часу разом, цікавтеся його життям поза домом, балуйте його, приділяйте увагу. І в жодному разі не варто сприймати його присутність у вашому житті як належне.
Помилка № 2: переоцінювати партнера
Протилежна попередній помилка — це переоцінка свого партнера. Ви розчиняєтеся в ньому, бачите центр всесвіту тільки в коханій людині, забуваєте про навколишній світ, про себе та свої інтереси. Зазвичай це відбувається на етапі початку відносин, але далі за інерцією можна забути і повернутися до здорового егоїзму. Згодом ваш партнер може сприймати вас як данність, і навіть втратити до вас інтерес, як до особистості.
Не забувайте про себе. Залишіть собі свій особистий простір, право на хобі та улюблені заняття, право проводити час наодинці із собою, право відпочити від партнера. Тоді ви залишатиметеся самодостатньою особистістю, цікавою для вашого партнера, і збережете незалежність. Але тільки робіть це так, щоб він не відчував себе зайвим, а також дайте йому право на своє особисте проведення часу без вас.
Помилка № 3: сумніватися у міцності ваших стосунків
Знати, що вас люблять, це дуже важливо. І, звичайно ж, ви хочете бачити прояви цього кохання. Якщо їх немає або вони виражаються по мінімуму, не варто старатися, щоб їх «вибити» з партнера силою. Ви на підсвідомому рівні повинні бачити і розуміти, як до вас ставиться близька людина. Не треба набридати йому з вимогами постійно доводити своє кохання словесно чи фізично.
Позитивними проявами можна вважати випадки, коли ваш партнер не забуває подзвонити або відписатися вам, ставиться до вас ввічливо і намагається радувати вас, виявляє себе чемно з тими, хто для вас важливий. Це вже свідчення того, що ви йому важливі та потрібні, тому не треба надто ускладнювати дійсність.
Помилка № 4: допускати у ваш особистий світ інших людей
Все, що відбувається між вами двома, — це тільки ваше. Цілком зрозуміло, що при сварці чи конфлікті вам захочеться поскаржитися мамі, сестрі, подругам. Але спочатку подумайте, чи варто це робити? Можливо, сам привід для сварки був настільки дріб’язковим, що про нього й говорити нема чого. А якщо серйозним, то спочатку потрібно обговорити все з партнером і помиритися. Повірте, бажання скаржитися після примирення минеться.
Та й загалом, стороннім про ваші конфлікти не треба знати. І не тільки про конфлікти, а й про те потаємне, чим ваша кохана людина ділиться з вами. Вам хотілося б почути насмішку від його друзів, пов’язану з вашими глибоко особистими переживаннями? Плюс знаючи, що ними ви ділилися тільки з найближчим, і джерело інформації – він? Обговорюючи щось особисте, завжди думайте двічі.