«На його солянку збігається весь батальйон»: що готують фронтові кухарі на Запорізькому напрямку

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

Вольдемар готує для побратимів. Суспільне Запоріжжя

Військовослужбовці 128-ї бригади ТРО "Вольдемар" та "Доцент" виконують бойові завдання на Запорізькому напрямку та між ними готують страви побратимам. Щодня продумують меню, аби страви не повторювалися та були смачними.

Що готують військові та як це поєднують з бойовими завданнями — дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Військовослужбовець 128-ї бригади тероборони "Вольдемар"готувати вчився вже на фронті. Каже, що йому це дуже подобається. Серед страв, як входять до меню, — український борщ, солянка, плов, каші:

"Всі люблять борщ. На фронті рецепт зовсім інший. Якщо вдома все окремо роблять, то тут у казані, тобто польовий борщ. Вдома я тільки борщ і кашу варив, а тут і солянку, і навіть котлети ліпили. Одразу ми готуємо та возимо на позиції".

«Вольдемар», військовослужбовець. Суспільне Запоріжжя

Окрім приготування їжі, чоловік разом із побратимами "Вольдемар" виходить і на бойові завдання:

"З гранатомета стріляю. Заступаю в наряди, на позиції. Більше запам’ятовується, коли сидиш в окопі, а по вам працюють міномети, артилерія, танки. Якщо ми вийшли з посадки, з 250 метрів гупнули в посадку, де російські військові сидять, то одразу треба відходити в окопи, бо відразу починають крити".

«Вольдемар» накриває для побратимів стіл. Суспільне Запоріжжя

"Вольдемар" каже, що поєднувати обов’язки нескладно, адже приготування їжі приносить йому задоволення. Новим навичкам чоловік завдячує побратиму на позивний "Доцент":

«Вольдемар» готує для побратимів. Суспільне Запоріжжя"У Вольдемара просто талант. Йому один раз показуєш технологічний прийом — далі можна не перейматись. Дуже швидко він перевершив мене в майстерності. На його солянку збігається весь батальйон. І це при тому, що він приготував їсти та ходив на нуль. Потім відіспався, зранку встав — і вже сирники готує".

«Доцент», військовослужбовець . Суспільне Запоріжжя

Військовослужбовець "Доцент" до війни мав певний досвід кухаря, готував переважно для родини та друзів:

"Я живу в приватному секторі та люблю готувати в казані, на мангалі. А тут рота — це майже 100 чоловік, і вони хочуть їсти. Досвід того, що я готував вдома, згодився. Продукти нам постачають у повному обсязі, дуже багато і м’яса, і фруктів, і овочів".

Казан, в якому готують їжу на фронті. Суспільне Запоріжжя

Аби нагодувати військових, кухарі витрачають майже годину, каже "Доцент":

"Солдат з позицій приїжджає голодний, бо там або не можна їсти в силу боїв, або їдять "Мівіну", тушонку, якісь пластикові імпортні консерви, які ледь-ледь можна засунути в рота".

Військові за столом. Суспільне Запоріжжя

Як і "Вольдемар", "Доцент" теж виходить на бойові завдання:

"Я в боях був, був поранений. Поранення виявилось легким — був рікошет. Якби справді вдарило, то мабуть, пробило б. А так ліворуч зайшло під бронік. Я не залишився в шпиталі. Начмед дуже кричав тоді, сердився, хвилювався. Я проходив лікування в роті, а на позиції мені обробляли рану. Я виконував свої обов’язки".

Військовий 128 Бригада ТРО. Суспільне Запоріжжя

Нині "Вольдемар" та "Доцент" продовжують боронити країну та готувати. Чоловіки кажуть, що найкраща подяка за їхню роботу — задоволені побратими.

Читати ще

Читати ще Ресторанні страви в бліндажах: що готують кухарі військовим на Запорізькому напрямку

Читати ще «Навіть вдома так тільки на свята готують»: як працює польова кухня 108-ї бригади ТРО на Запорізькому напрямку

Новости Запорожья