На Хортиці презентували книгу про пізньоскіфські пам’ятки, зруйновані та постраждалі від російської агресії

На Хортиці презентували книгу про пізньоскіфські пам’ятки, зруйновані та постраждалі від російської агресії

Нова книга є єдиним джерелом про пізньоскіфські пам’ятки, які постраждали від російських агресорів або були знищені ними 

В історико-культурному комплексі «Запорозька Січ» Національного заповідника ««Хортиця» презентували нове видання «Атлас пізньоскіфських пам’яток Низового Дніпра» колективу авторів — доктора історичних наук, професора Інституту археології НАНУ Олександра Симоненка, кандидата історичних наук Олени Дзнеладзе та археолога Дениса Сікоза. 

Книга присвячена опису пізньоскіфських городищ та могильників, що розташовані уздовж берегів Каховського водосховища.

Читайте також: «Це відкритий музей архітектури XX століття» — чому під час війни німець видав книгу про Запоріжжя

Як повідомляють на сторінці заповідника у фейсбуці, ця наукова монографія є повноцінним самостійним проєктом українських археологів. Це результат копіткої перевірки й оновлення даних відомостей минулих літ, щорічних розвідок і оглядів пізньоскіфських городищ Низового Дніпра та розкопок останніх років.

Автори ввели до наукового обігу нові ілюстративні матеріали (в першу чергу – картографічні) — в каталозі наведені всі відомі графічні плани городищ, починаючи з рідкісних схем XVIII ст. тощо.

Ця публікація, як зазначають її автори, на жаль, залишиться єдиним джерелом про пізньоскіфські пам’ятки, які постраждали від російських агресорів або були знищені ними в результаті постійних обстрілів і руйнування греблі Каховської ГЕС.

Атлас виданий українською, з розширеним англійським резюме. У книзі 214 сторінок, 107 ілюстрацій.

Про що Атлас пізньоскіфських пам’яток Низового Дніпра

Про новинку, видану у Києві, розповіли на сторінці Інституту археології НАН України у фейсбуці.

Атлас містить опис пізньоскіфських городищ і могильників басейну Низового Дніпра II ст. до н. е. – IV ст. н. е., розташованих уздовж правого (12 городищ і 3 могильники) і лівого (5 городищ, окремі поховання) берегів колишнього Каховського водосховища.

В книзі аналізуються природне середовище часу функціонування городищ; історія дослідження пам’яток з авторською версією походження пізньоскіфської культури регіону; подані каталог з повним описом і бібліографією кожної пам’ятки і загальна характеристика пізньоскіфської культури Низового Дніпра.

Опис кожної пам’ятки супроводжується мапою локації, всіма наявними планами та схемами об’єкта, супутниковими знімками, архівними та сучасними світлинами, багато з яких публікуються вперше, зображенням археологічних об’єктів.

Публікація підготовлена в рамках стипендіальної програми «Documenting, Recording and Saving Ukrainian Archaeological Heritage», запровадженої Німецьким археологічним інститутом (Deutsches Archäologisches Institut, Berlin, Deutschland).

Ми писали, що У Запоріжжі презентували книгу про унікальність архітектури нашого міста, видану у Німеччині — ексклюзивні подробиці.

Фото Інституту археології НАН України, Національного заповідника «Хортиця

Джерело

Новости Запорожья