На головному проспекті Запоріжжя встановили олівець — фото

На головному проспекті Запоріжжя встановили олівець - фото

Цієї весни біля однієї з міських бібліотек Запоріжжя з’явився великий олівець, як символ спротиву

Скульптура «Олівець» з’явилась у Запоріжжі біля оновленої міської бібліотеки, що на проспекті Соборному, 173, на площі Поляка, наприкінці березня. Розповідаємо, чому олівець, чому саме тут і хто автор.

«Олівець» — це один з п’яти вуличних артів, присвячених 10-річчю спротиву російській агресії у нашому місті, розміщених на центральному проспекті Запоріжжя, Соборному — від ЗОВА до площі Запорізької. 

Автор «Олівця» — вуличний художник ZdesRoy/Валерій Колор з Дніпра. Скульптура зроблена з металу.

Ідея створення пам’яток запорізькому спротиву належить мікромедія «ЯКТИТАМ» (yaktytam), до співпраці запросили арткураторку Льону Радченко (Запоріжжя-Дніпро). Вони запропонували відомим митцям з різних міст творчо втілити події та пов’язані з ними символи спротиву запоріжців.

П’ять паблік-артів презентували у вересні минулого року під час екскурсії від Льони Радченко, на якій побувала і журналістка zprz.city.

Тоді «Олівець» показали і прибрали у бібліотеку тому, що дозвіл на встановлення скульптури ще не був отриманий. Це пов’язано з тим, що її концепцію змінювали до останнього. А коли дозвіл отримали, то за словами Льони Радченко, для установки чекали тепла.

«Олівець — один з символів спротиву. Запорізький майдан розганяли так само як і київський, виносили заборони на те, щоб люди збиралися масово.

Але один з громадських активістів, журналіст Володимир Москаленко написав у фейсбуці, що загубив олівець і піде завтра пошукає у такій-то годині на такій-то площі. І це був кодовий сигнал для збору мітингу.

Форма скручених олівців нагадує колючий дріт, це символ тодішньої цензури. Під олівцем прописаний маршрут, як люди ходили на Майдани, змінювали його», — розповіла Льона Радченко.

Біля «Олівця» та інших об’єктів є таблички з текстами й QR-коди.

Де можна побачити інші паблік-арти цього проєкту 

— «Їжак», з серії «Тригерні кулі» — біля Запорізької обласної державної адміністрації. Автори — Михайло Рай (Херсон), Надія Петровська (Херсон — Дніпро).

— «Шрами міст» — «Coffee Lab», за зупинкою «Вулиця Миру» (якщо їхати від ЗОВА). Автор — Слікез/Станіслав Видиборець (Луцьк-Київ-Гостомель).

— «Неділя» — на самому початку Алеї Бойової Слави. Автори — Ян Птушко (Сєверодонецьк), Sleepy Sun і Hello (Запоріжжя).

— «Червоний будяк» — біля входу до колишньої галереї сучасного мистецтва Баранніка (екс-«Ленін»), просп. Соборний, 193. Автори — Sleepy Sun і Hello (Запоріжжя).

Ми писали, що у Запоріжжі з’явиться новий мурал відомого художника — фото.

Фото Володимира Фризька спеціально для zprz.city

На головному проспекті Запоріжжя встановили олівець - фото На головному проспекті Запоріжжя встановили олівець - фото На головному проспекті Запоріжжя встановили олівець - фото На головному проспекті Запоріжжя встановили олівець - фото

Джерело

Новости Запорожья