Росіяни, ймовірно, вдарили по Запоріжжю модернізованими КАБами
Російська армія вдосконалила систему наведення керованих авіаційних бомб (КАБ), що дозволяє завдавати точніших та дальнобійніших ударів. Ймовірно, саме такі боєприпаси були використані під час авіаудару по Запоріжжю 22 квітня. Про це заявив речник Української добровольчої армії Сергій Братчук у коментарі Суспільному.
Читайте також: Під ударом житлові будинки – запорізькі патрульні показали перші хвилини після російської атаки 22 квітня (відео)
За словами речника, росіяни активно працюють над покращенням супутникової навігації для збільшення точності ураження цілей. Вже відомо про використання 8-канальних і навіть 12-канальних антен із системою GNSS, які здатні працювати навіть в умовах дії українських засобів радіоелектронної боротьби.
«Це обладнання знижує вплив РЕБу на виконання бойового завдання. Тобто не впливає фактично, або робить це з великими труднощами», — пояснив Сергій Братчук.
За його словами, Сили оборони продовжують працювати над ефективною протидією цим новим загрозам, і українські інженери впевнені у можливості подолання технологічної переваги супротивника.
Очільник ЗОВА Іван Федоров зазначив, що за попередніми спостереженнями, 22 квітня під час удару по Запоріжжю могли бути застосовані саме модернізовані КАБи.
«Є дві модернізації, які зараз вивчаємо. Перше — це швидкість руху КАБів, вона була більша, ніж зазвичай. Друге — це той зв’язок, який використовувався КАБами, він був вдосконалений», — зазначив очільник області.
Раніше ми писали, що під час обстрілу Запоріжжя КАБами постраждали фельдшер «швидкої допомоги» та її маленький син.