Запорізький краєзнавець поділився рідкісними світлинами, зробленими неподалік Кічкаського мосту
Кічкаський міст — арковий міст через річку Дніпро поблизу Олександрівська, що існував у 1904 — 1931 роках. Після закінчення будівництва Дніпрогесу та нових металевих мостів через острів Хортиця, потреба в Кічкаському мості відпала. Він потрапляв у зону затоплення у верхньому б’єфі греблі, і 6 листопада 1931 року був демонтований.
Як виглядали місця поблизу цього мосту, коли він ще існував, показав на своїй сторінці в фейсбуці запорізький краєзнавець Артем Бородін.
Читайте також: Магазин, ресторан, варенична — будівля на головному проспекті Запоріжжя в минулому столітті дивувала незвичайним дизайном
Ось, як виглядала оглядова Альтанка неподалік Кічкаського мосту (в оригінальному підписі зветься «павільйон»).
Раніше ми бачили лише здалеку на світлинах з мостом та вже залишками в часи Дніпробуду. Знаходилася на висоті скелястого правого берега, а зараз — у водосховищі греблі Дніпрогес.
В 2018 році її фундамент зі сходами відшукав дайвер, дослідник підводної історії Юрий Батаев.
В спогадах жителів Айнлаге-Кічкас є згадка, що споруду облаштували до відкриття Кічкаського мосту. І що в ній на урочистостях знаходився Микола II, але останній факт поки не знайшов підтвердження в офіційних джерелах.
«Могли бути присутні інші високі посадовці, можливо, когось сплутали по тодішній моді одягатися з останнім царем.
Для огляду я підготував фотоколажі у порівнянні в різні часи. А також позначив місце розташування на панорамному виді з Кічкаського мосту. Де зліва — гребля, що будується в диму паротягів і парових кранів. Посередині — Кічкас (Айнлаге), що затоплять. Справа — фундамент Альтанки», — написав Артем Бородін.
Раніше ми розповідали про жінок-архітекторок, що спроєктували найкрасивіші будівлі Запоріжжя, але залишилися в тіні своїх чоловіків та керівників.