«Мінімум декорацій, максимум емоцій» — у Запоріжжі покажуть виставу, прем’єра якої вразила глядачів

"Мінімум декорацій, максимум емоцій" - у Запоріжжі покажуть виставу, прем'єра якої вразила глядачів

У найближчий четвер у театрі Магара відбудеться показ вистави «Неможливість» режисера Віктора Попова

8 травня у театрі імені Магара відбудеться третій показ прем’єри «Неможливість» за п’єсою Карела Чапека «Мати». Вистава справила велике враження як на глядачів, так і на професіоналів.

Ми писали, що п’єса «Мати» написана напередодні Другої світової війни, у 1938 році, зокрема під впливом подій громадянської війни в Іспанії (1936 — 1939). Це драма про війну, про вибір, яку у своєму авторському стилі поставив відомий запорізький режисер Віктор Попов.

Читайте також: Слон у камуфляжі — у запорізькому музеї відкрили виставку, яку не можна пропустити (фото)

Вистава стала дійсно культурною подію. Сайт zprz.city зібрав деякі відгуки у соцмережах. Зокрема, глядачі поділились коментарями у групі нашого сайту.

Що думають глядачі

Любов Онищенко:

— Дуже сильна постановка — мінімум декорацій, але максимум емоцій. Біль матері, яка втратила дітей і чоловіка на війні, передана так чесно, що в залі стояла тиша. Музика та акторська гра просто приголомшливі.

Вікторія Волокітіна:

— Вистава, гра акторів, постановка та бачення режисера все неперевершено. Зворушливо до болю, сліз. В кінці вистави коли мати каже слова — діти не повинні вмирати, втриматись неможливо, плакала. Пишаюсь що можу бути частинкою таких подій, як прем’єри театру імені Магара.

Юрій Гаєв:

— Вистава без перебільшення видатна! Віктору Попову хочеться потиснути руку. Прикро, що він не вийшов під вимоги залу: «Режисера на сцену!». А «Гєрніка» у фіналі — геніально до тремтіння!

Що думають у театрі

Наталія Власова, директорка-художня керівниця театру імені Магара:

— Скажу відверто, що не всі підтримували ідею включення вистави в репертуарний план, але я була переконана, що такий хвилюючий і актуальний для всіх нас матеріал має бути взятий в роботу. Та найголовніше, я побачила велике бажання режисера і розуміла, що Віктор Попов є тим митцем, який тонко відчуває настрій, душі своїх героїв і його бездоганність, чуттєвість та естетизм в роботі допоможуть створити справжню цінність для нашого театру та глядача. І я не помилилась!

Витончена образність у сценографії, глибокі характери й чудові акторські роботи, болюча актуальна тема не залишили байдужими перших глядачів вистави. Вони дивилися, затамувавши подих — така уважна, «слухаюча» тиша панувала в залі, що здається було чутно кожен подих і навіть наші серцебиття. А по завершенню овації тривали декілька хвилин!

Наталія Ігнатьєва, завліт театру імені Магара:

— Прості графічні лінії. Стримані кольори. Прості істини й дуже стримувані емоції. Бо всередині — буря. Син хоче на фронт. Мати хоче зберегти його життя. Чоловіки роду розуміють, як важливо битися за свою землю, свої ідеї. А ти сидиш у залі й відчуваєш біль за них усіх. Бо вистава «Неможливість» за п’єсою Карела Чапека нібито про передгроззя Другої світової, а насправді — про нас, нашу реальність і щоденний вибір. І це не спойлер, а очевидна очевидність.

Плакала. Милувалася строгістю режисерського рішення та акторськими роботами. Співпереживала героям драми. Дякую за пережите.

Коли у театрі імені Магара можна  подивитись «Неможливість»

— 8 травня о 17.00, 30 травня о 17.00 —  прем’єра  драми на одну дію «Неможливість» режисера Віктора Попова за п’єсою Карела Чапека «Мати». Переклад  українською Юрія Лісняка.

Тривалість — 1 год. 45 хв.

Під час повітряної тривоги вистави переривають і пропонують глядачам перейти в укриття. В театрі імені Магара воно є (і дуже красиве).

Час культурних заходів може змінюватись з об’єктивних причин. Будь ласка, уточнюйте.

Т. театру імені Магара 764-38-17 (телефон каси, працює в понеділок з 11.00 до 16.00, з середи по суботу з 11.00 до 18.00, в неділю з 10.00 до 17.00, перерва з 13.00 до 14.00, вівторок – вихідний), 764-40-72.

Над чим Віктор Попов працює у Домі актора

Режисер Віктор Попов працює у запорізькому Домі актора, а у театрі імені Магара він — запрошений режисер. Тож, я поцікавилась, які прем’єрі режисер готує у Домі актора.

— Сподіваюсь, що до літа відновимо виставу»Самотній захід» за п’єсою Мартіна Макдонаха. Актор Ростислав Анасійчук (грав священника. — Ред.) служить і я ніяк не міг знайти артиста на його роль. Нещодавно ми знайшли по кастингу актора.

Тепер кожен сезон, кожну пору року, ми робимо концерт з джазовим оркестром Дому актора. Скоріше за все покажемо концерт у кінці червня у філармонії. Також будемо освоювати сцену ЦКП «Титан», до Нового року.

Ми писали, які прем’єри покажуть у запорізькій філармонії у травні — скоро закриття сезону.

Фото зі Валерія Кошеленка та зі сторінки Запорізького академічного обласного театру імені Володимира Магара

"Мінімум декорацій, максимум емоцій" - у Запоріжжі покажуть виставу, прем'єра якої вразила глядачів "Мінімум декорацій, максимум емоцій" - у Запоріжжі покажуть виставу, прем'єра якої вразила глядачів "Мінімум декорацій, максимум емоцій" - у Запоріжжі покажуть виставу, прем'єра якої вразила глядачів

Джерело

Новости Запорожья