«Ми потребуємо підтримки та розуміння» — запорізький металург розповів, як повернувся до роботи після служби

«Ми потребуємо підтримки та розуміння» - запорізький металург розповів, як повернувся до роботи після служби

Запоріжсталівець Євген Сажнєв понад 2 роки боронив Україну на фронті, а нині знову повернувся до роботи

Розливник сталі сталеплавильного цеху Запоріжсталі Євген Сажнєв працює на комбінаті близько 25 років. Однак у 2022-му звичні для нього гарячі зміни біля печей змінилися не менш гарячою фронтовою вартою.

Читайте також: Запоріжсталівець Олександр Панченко розповів про свій бойовий шлях, роботу після служби та адаптацію

«У 2022 році я мобілізувався на фронт. Звісно, це був непростий період мого життя  — щоденний ризик, постійні вибухи. Ти завжди відчуваєш себе у небезпеці. Та попри все, бойові задачі виконувати необхідно – і ти робиш свою роботу якнайкраще. Ціна помилки занадто висока – адже мова йде про життя побратимів та посестер. Служба на фронті – це кардинально інше життя, адже змінюється все, до чого ти звик», — згадує ветеран.

Євген служив сапером на Запорізькому, Херсонському напрямках, на Донбасі. Працював із побратимами, встановлюючи мінні поля, що дозволяло посилювати оборону, аби ворог не просувався вперед. Часто задачі були зовсім протилежними – він розміновував території для просування українських Сил оборони та убезпечення життя мирних на деокупованих територіях.

«За пару місяців після деокупації Херсонщини нас долучили до пошуку вибухонебезпечних предметів – мін, нерозірваних снарядів тощо. Це нелегка справа, треба знати різні методики мінування території. При цьому, треба враховувати купу різних нюансів – пора року, погодні умови, рельєфність тощо. І звісно, треба мати уважність та витривалість», — додає запоріжсталівець.

Працювали переважно на світанку, каже Євген, аби бути непомітними, наче привиди. Завжди була важлива швидкість дій. Загалом один вихід був не довше 15-20 хвилин, за цей час вони встигали поставити близько 50-100 протитанкових мін.

До речі, у той час без допомоги Євгена не залишив і рідний комбінат, забезпечивши його захисною амуніцією.

Сьогодні Євген – знову вдома, повертається до роботи, якій віддав чверть століття. Розливник сталі переконаний: саме завдяки роботі на комбінаті та підтримці колег зміг швидко повернутися до цивільного життя.

«Для всіх, хто побував на фронті, при поверненні до цивільного життя, важлива підтримка оточення. На комбінаті на мене чекав рідний колектив, вже добре знайома робота – це звісно було важливо і допомагало мені. І взагалі після повернення зі служби важко, в першу чергу, морально. У цей момент ми потребуємо підтримки та розуміння», — каже Євген Сажнєв.

Читайте також: Запоріжсталівець Олександр Панченко розповів про свій бойовий шлях, роботу після служби та адаптацію

Зараз у лавах Збройних Сил України – понад 9 тисяч працівників Метінвесту, близько 500 ветеранів повернулися до роботи після служби. Серед них є і чимало запоріжсталівців.

Для ветеранів, які повертаються на Запоріжсталь після служби на передовій – коло спілкування стає рятівним, допомагаючи адаптуватися до цивільного життя. Не стоїть осторонь і рідний комбінат. Тут, як на будь-якому підприємстві Метінвесту, для ветеранів діють програми фізичної та ментальної реабілітації, консультаційної підтримки, працюють над створенням об’єднуючих ветеранських спільнот.

Зокрема, як ми писали раніше, за ініціативи Метінвесту в Запоріжжі стартував проєкт підтримки захисників України «Спілкуй. Ветеран». Він покликаний створити платформу для діалогу між ветеранами війни та експертами різних сфер.

Джерело

Новости Запорожья