Мешканці запорізької багатоповерхівки виступили проти безкоштовної установки підйомника для ветерана — чим завершились збори у ОСББ

Мешканці запорізької багатоповерхівки виступили проти безкоштовної установки підйомника для ветерана - чим завершились збори у ОСББ

На зборах ОСББ багатоповерхівки, де живе ветеран, мешканці проголосували щодо установки підйомника — що вирішили

У Хортицькому районі Запоріжжя частина мешканців однієї з багатоповерхівок виступила проти встановлення автоматичного підйомника для ветерана Юрія, який через важке поранення прикований до ліжка. Установка, до речі, для будинку безкоштовна.

Читайте також: Ветерани отримують підтримку — у Запоріжжі вже місяць працює простір «Ветеран PRO»

Щоб вирішити питання, вчора ввечері біля будинку відбулися збори ОСББ, куди прийшли не тільки мешканці, а й представники районної влади, ветеранських організацій. На зборах побувала і журналістка zprz.city.

Ми писали, що ветеран Юрій — доброволець. У 2022 році він пішов захищати Україну. Через поранення повністю паралізований, має статус особи з інвалідністю внаслідок війни І групи. Його доглядає дружина. Проте вона не в змозі самотужки винести чоловіка на вулицю. Тому дружина ветерана звернулося до благодійного фонду «Рубікон Волі» з проханням встановити підйомник. Але деякі мешканці почали перешкоджати установці.

Керівник благодійного фонду «Рубікон Волі» Іван Мінченко каже, що вперше стикається з негативною реакцією мешканців на установку підйомника для ветерана — такого ще не було, він просто вражений. Як Іван розповів zprz.city, на прохання мешканців підйомник будуть робити не горизонтальний вздовж сходів у під’їзді, як зазвичай, а вертикальний — буде окремий вихід на тильний бік будинку через нежитлове технічне приміщення. До речі, це дорожче.

«Ми взяли на себе зобов’язання зробити там ремонт, бо нежитлова кімната була у жахливому стані. Наче з мешканцями порозумілись, ніхто вже не сперечався. Але коли почались роботи, то люди стали підходити до будівельників і розказувати, що не хочуть цього бачити. Потім постійно були нові вигадані причини. Ми з будівельниками пояснювали, але нас не чули. Одна мешканка навіть сказала: «Зробіть мені вдома ремонт і я буду «за».

Я пропонував піти до ветерана: «Скажіть людині, що вона не має права вийти з будинку, бо ви так вирішали. Охочих не виявилось. Юрій постійно знаходиться в положенні лежачи. Він поранений з 2022 року. Родина спеціально переїхала у цю квартиру, на перший поверх, щоб була можливість бувати на вулиці».

Поки що Юрій буває на вулиці близько одного разу на місяць (!), коли приїздять рідні й допомагають виїхати.

На зібранні Іван Мінченко звернувся до мешканців:

«Ми не вперше це реалізуємо. Безбар’єрність — один з ключових напрямків нашої організації. Ми практично єдині в місті, хто робить таку роботу. Ми її робимо без залучення бюджетних, грантових коштів.

Я сам є інвалідом другої групи після поранення і розумію, що таке, коли сам не можеш покупатись, сходити у вбиральню, інші елементарні речі. Після поранення два-три місяці мені допомагали батьки. У мене поранення з цим ветераном практично однакове — мінно-вибухова травма. Просто мені вона залетіла під руку, йому — під шию й у людини повністю паралізоване тіло. Тобто він не може і не зможе самостійно користуватись цим підйомником від слова взагалі.

Ми зробимо якісно, як вимагають державні норми. І ми не вперше це робимо. Дружина побоювалась, що мешканці не погодяться. Я в це не вірив. 

Ми зробимо ремонт у нежитловому приміщенні. Більш того, міськрада на наступний рік передбачить фінансування внутрішньоквартальної дороги у цьому дворі. Тобто фактично всі мешканці — у повному плюсі. Ми прийшли до вас зробити подарунок. Це безкоштовно. 

Прошу ставитися з розумінням, що у вас живе ветеран. Що підйомник може знадобитись не тільки ветерану, а й іншим мешканцям. Давайте один одного чути».

Голова ОСББ цього будинку Лідія Марченко розповіла zprz.city, що проти підйомника було три людини. Усього ж у будинку 368 жильців, за даними до повномасштабної війни. На запитання, чому люди були проти, Лідія Марченко відповіла:

«По-перше, тому, що я зрізала батареї у нежилому технічному приміщенні на першому поверсі поряд з електрощитовою, для установки пандуса. Мол, буде холодно у домі. Батарея стояла під вікном, з якого зроблять двері. Я сказала, що поставлю батарею на другу стіну.

Ще один аргумент — мол, на тому вході будуть збиратися бомжі, заходити у під’їзд. Але це будуть металеві утеплені двері, як у жилих домах, вона буде закриватись. Я не розумію, чому люди були проти. Підйомником зможуть користуватись і бабусі, якщо хтось буде на візочку».

Виявилось, що ті, хто був проти й «кошмарив» у чаті ОСББ його голову Лідію Марченко (за її словами) не прийшли. Тож, на зборах мешканці проголосували за установку підйомника для ветерана, ніхто не заперечував.

Але Іван Мінченко вважає, що позитивний результат буде  тоді, коли підйомник буде встановлений.

Раніше ми розповідали, як в іншій запорізькій багатоповерхівці завдяки «Рубікону волі» встановили підйомник для ветерана, який втратив ноги на війні. У зборі взяло участь понад 900 людей.

Фото автора

Джерело

Новости Запорожья