Медики Токмацької лікарні, які виїхали з окупації, отримають зарплатню за півтора року простою

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

Світлана Тараненко, сестра-господиня Токмацької багатопрофільної лікарні. Фото: Суспільне Запоріжжя"Я почала звертатися із запитом на всі інстанції аби хоча б, вирішити з нами, що ми будемо далі робити, на що нам одна служба каже, так повинно все бути по закону, інша каже ні, тому що лікарня працює, так вона працює на окупованій території. У нас не враховувався за цей період часу стаж, ми висіли у повітрі".

Світлана Тараненко каже, з окупованого міста виїхала 12 травня 2022 року, адже не змогла працювати під обстрілами. З того часу була вимушена жити на виплати для ВПО, однак, цих грошей не вистачало. Втім, торік 6 грудня медзаклад релокували до Запоріжжя і Світлана знову повернулася до роботи.

Лікарі Токмацької багатопрофільної лікарні. Фото: Суспільне Запоріжжя"Деяких взяли на роботу, деяких не взяли, призупинили з ними трудові відносини. Мене взяли на посаду, перевели з посади сестри-господині на молодшу медичну сестру, тоді через півтора місяця мене знов перевели на сестру господиню, вже не соматичного відділення, а КП “Токмацька БЛІЛ” зараз я так і працюю там".

Наталія Анісімова — акушерка-гінекологиня Токмацької лікарні. Каже, аби отримати заборговану зарплатню також разом із іншими колегами писала звернення до поліції, прокуратури, Міністерства охорони здоров’я та НСЗУ. З рідного міста до Запоріжжя жінка виїхала торік 13 квітня:

Наталія Анісімова, акушерка-гінекологиня Токмацької лікарні. Фото: Суспільне Запоріжжя"Керівник Токмацької міськради і військової адміністрації нам сказав, що приймає рішення про призупинення трудових відносин, про об’явлення простою, про виплату зарплатні приймає керівник закладу, а він не хоче цього робити і вони на нього вплинути не можуть. За цей час, що ми тут знаходимося, наше керівництво з нами не спілкувалося".

Лікарі Токмацької багатопрофільної лікарні. Фото: Суспільне Запоріжжя

Позов аби стягнути кошти з лікарні за час простою медиків подали у вересні 2023 року. За словами адвокатки Ірини Коломоєць, згідно з законодавством, вони мали на це право, адже Токмацька територіальна громада оголошена зоною бойових дій та окупованою територією, а ті співробітники, які евакуювалися — є вимушеними переселенцями:

Ірина Коломоєць, адвокатка позивачів. Фото: Суспільне Запоріжжя"Судовий процес був, було декілька судових засідань, викликалися у якості свідка екскерівник лікарні Пасєвін, однак він жодного разу не з’явився. У вересні 2023 року змінився керівник Токмацької лікарні, яка також не з’явилась до судового засідання".

За словами Ірини Коломоєць, згідно з рішенням суду — працівникам мають виплатити середній заробіток за час простою, а також компенсувати судові витрати.

Що відомо про ситуацію із зарплатою медиків Токмацької лікарні, які виїхали з окупації

Медики Токмацької багатопрофільної лікарні, які виїхали з окупації, понад півтора роки не отримують зарплатню. Про це кореспонденти Суспільного Запоріжжя дізналися у серпні 2023 року. Тоді, адвокатка Ірина Коломоєць розповіла, що готує судовий позов аби стягнути заборговану працівникам заробітну плату.

  • 12 січня відбулося засідання суду у справі колективно позову 15 працівниць Токмацької лікарні щодо виплати заробітньої плати за час вимушеного простою. Під час судового засідання представник Токмацької багатопрофільної лікарні — адвокат Максим Семенов зазначив, що заперечує вимоги позивачів, бо вважає їх не обґрунтованими.
  • 24 січня у Хортицькому районному суді Запоріжжя відбулося чергове засідання у справі 15 медиків Токмацької багатопрофільної лікарні, які виїхали з окупації. Вони вимагали визнати факт вимушеного простою та виплатити їм заборгованість із зарплатні.
Новости Запорожья