Малюнки, що оживають: у двох запорізьких бібліотеках можна долучитись до розширеної реальності — ексклюзивні подробиці

Малюнки, що оживають: у двох запорізьких бібліотеках можна долучитись до розширеної реальності - ексклюзивні подробиці

Подивитись XR-виставку «EDAR: За лаштунками реальності» можна тільки з мобільним телефоном

По 24 листопада у двох оновлених міських бібліотеках Запоріжжя працює XR-виставка»EDAR: За лаштунками реальності»: просп. Соборний, 173 і вул. Запорізького козацтва, 17А.

Читайте також: Примарні світи — у Запоріжжі покажуть провокативні роботи художниці Єви Алвор

Як написано в анотації виставки на сторінці у фейсбуці «Бібліотеки Запоріжжя», вона розрахована на дорослих і дітей від 7 років.

На сайті «Освіторія» розповідається про виставку, що це 20 інтерактивних постерів, що «оживають» за допомогою мобільного додатка EDAR, в якому використані провідні технології доповненої (AR) та віртуальної (VR) реальності, а також штучного інтелекту (AI). Також зазначається:

«Кожен постер — це витвір AI-мистецтва, що містить 3D-моделі, віртуальні світи та спеціально створені пісні, які допомагають учням легше засвоювати складні теми медіаграмотності. Виставка поєднує знайомий усім формат постерів з мобільним додатком EDAR, завдяки якому всі переваги 3D, AR та VR-досвіду стають доступні для навчального процесу».

Журналістка zprz.city побувала у бібліотеці, що на вулиці Запорізького козацтва у Хортицькому районів та подивилась, що собою уявляє виставка. Частину плакатів, найяскравіших, можна побачити вже зовні бібліотеки, у вікнах. Як я дізналась у бібліотеці, заради виставки навіть додатково вимили вікна,.

Тож подивитись на 10 плакатів за допомогою додатка EDAR можна, не заходячи у приміщення. Додаток можна скачати, наприклад, за допомогою QR-кода. А можна у PLAY MARKET, навіть заздалегіть.

Ще 10 плакатів — в середині, теж на вікнах. Дивитись на виставку без телефону і додатку EDAR немає сенсу — цікаво подивитись саме на технічну частину. Постери не тільки оживають, картинку також можна подивитись у режимі 360 градусів — є два режими. Єдине, що картинка завантажується не миттєво.

Бібліотекарка Олександра Доня, яка підказала, де звантажити додаток та про його можливості, показала свій улюблений постер «НЛО схопило корову»:

«Дуже прикольний, за мотивами картини Ван Гога».

Картинка з коровою на фоні пейзажу зоряної ночі у стилі Вінсента ван Гога оживає під музику з «Секретних матеріалів».

Чи користується виставка попитом? Олександра Доня зізнається, що поки не дуже, хоча люди дзвонять і цікавляться виставкою.

За словами Олександри, щоб подивитись всі постери з додатком EDAR потрібно близько години.

Розклад роботи виставки у бібліотеках

— Просп. Соборний, 173 (вівторок, четвер, неділя 10.00-18.00), т. 068-379-59-96.

— Вул. Запорізького козацтва, 17А (вівторок-субота 9.30-18.00), Хортицький район, т.063-055-18-30.

Вхід безкоштовний.

Як безкоштовно отримати виставку для школи

Нову XR-виставку «EDAR: За лаштунками реальності» може провести кожен учитель у своїй школі. Як повідомляється на сайті «Освіторія», для цього достатньо залишити заявку на сайті edar.app та безплатно отримати набір постерів, який потрібно розмістити в школі, і завантажити мобільний додаток EDAR.

Виставка, розроблена Громадською організацією «Європейський Інститут Чорнобиля» та «Нота Єнота» за підтримки IREX,

Словник

AR – доповнена реальність. AR дозволяє доповнювати навколишній світ штучними цифровими об’єктами. Зрозуміло, щоб побачити їх, на світ потрібно дивитися за допомогою якогось електронного пристрою, наприклад, мобільного телефону.

VR – віртуальна реальність. Технологія, що створює повністю цифрове середовище з повним зануренням користувача, наприклад, за допомогою VR-шолому. У VR фізичний світ повністю ізольований. Зазначимо, що віртуальної реальності на виставці немає.

Читайте також: Відновлюємо свій моральний стан у сучасних затишних просторах міських бібліотек Запоріжжя — афіша заходів

MR – змішана реальність. Технологія, яка додає цифрові об’єкти у реальне середовище та дозволяє з ними взаємодіяти. У MR користувач бачить та взаємодіє як з цифровими, так і з фізичними елементами, які змінюються залежно від навколишнього середовища.

XR – розширена реальність. XR включає AR, MR, VR.

Ми писали, що Запорізький міський дитячий ботанічний сад змінює режим роботи — з чим це пов’язано.

Фото автора

Малюнки, що оживають: у двох запорізьких бібліотеках можна долучитись до розширеної реальності - ексклюзивні подробиці Малюнки, що оживають: у двох запорізьких бібліотеках можна долучитись до розширеної реальності - ексклюзивні подробиці Малюнки, що оживають: у двох запорізьких бібліотеках можна долучитись до розширеної реальності - ексклюзивні подробиці Малюнки, що оживають: у двох запорізьких бібліотеках можна долучитись до розширеної реальності - ексклюзивні подробиці Малюнки, що оживають: у двох запорізьких бібліотеках можна долучитись до розширеної реальності - ексклюзивні подробиці Малюнки, що оживають: у двох запорізьких бібліотеках можна долучитись до розширеної реальності - ексклюзивні подробиці Малюнки, що оживають: у двох запорізьких бібліотеках можна долучитись до розширеної реальності - ексклюзивні подробиці Малюнки, що оживають: у двох запорізьких бібліотеках можна долучитись до розширеної реальності - ексклюзивні подробиці Малюнки, що оживають: у двох запорізьких бібліотеках можна долучитись до розширеної реальності - ексклюзивні подробиці

Джерело

Новости Запорожья