Донька відомого запорізького художника проведе творчу зустріч
Запоріжців запрошують до художнього музею на творчу зустріч із запорізькою художницею Наталією Коробовою, присвячену століттю з дня народження її батька — найвидатнішого художника Запоріжжя Володимира Коробова. Про це повідомили на сторінці музею у фейсбуці.
Читайте також: «Справжній вир емоцій» — у Запорізькій обласній філармонії відбувся неймовірний джазовий концерт (фото)
Володимир Андрійович був талановитим художником і неймовірною людиною, яка з гумором ставилася до найскладніших моментів свого життя і вміла не тільки створювати виразні живописні роботи, а й надихати колег творчо працювати.
Родина Коробова переїхала до Запоріжжя з Одеси, де майбутній художник навчався у студії Палацу піонерів. Володимиру було всього 17 років, коли Друга світова війна прийшла на рідні землі, і хлопець пішов добровольцем, служив у морській піхоті. Вже у 1942 році В. Коробов був тяжко поранений і два роки провів у госпіталях.
Легендарна історична картина художника «За Синє море» (1963-1964) потрапила до музею після всесоюзної виставки, стала першою роботою майстра в музейних фондах та має свою історію. Багато років її експонування було під забороною.
Художник зобразив ландшафт, знайомий запоріжцям з дитинства – пізнаваним є кожен вигин Дніпра, кожен камінчик Хортиці. Та в роботі В. Коробова пейзаж, сповнений історичного змісту, набуває романтичного, майже фантастичного звучання. Він звеличує красу запорізького краю та силу запорізького козацтва.
«Щоб написати цю картину, тато перелопатив величезну кількість літератури, фотографій та гравюр. Він мав цілу серію творів, присвячених Київській Русі», – розповіла Наталія Коробова.
Після всесоюзної виставки картину «За синє море» надрукували у журналі «Вогник». А у 1970-ті, за словами Наталії Коробової, її заборонили виставляти через яскраву українську спрямованість.
Володимир Коробов від природи був тонким колористом натхненним красою землі, красою міста.
Вже цієї п’ятниці, 3 травня, о 14:00 на честь ювілею художника в рамках акції «Виставка однієї картини» будуть виставлені дві роботи Володимира Андрійовича Коробова «Парк в Алушті» (1973), «Березень» (1978). Виставка триватиме всього один день.
Вхідний квиток коштує 25 гривень, екскурсія 65 гривень з групи.
Музей працює у п’ятницю, суботу та неділю з 10:00 до 16:00. Адреса: вул. Незалежної України 76-Б, номер телефону – 0671688733.
Раніше ми писали, що у Запоріжжі відбувся крутий майстер-клас з відомим муралістом.