Цікавий рецепт кубдарі від шеф-кухаря
Поєднання тіста та мʼяса завжди смакує неймовірно. Особливо якщо це страви грузинської кухні. Шеф-кухар Євген Клопотенко поділився рецептом.
Читайте також: Смачна закуска — як приготувати пісний рулет з лаваша з картоплею і грибами
Поради з приготування кубдарі
Кубдарі найкраще смакує з міксом яловичини та свинини. У поєднанні вони роблять начинку не тільки смачною, а ще й соковитою. Обовʼязково додайте традиційні грузинські спеції, як-от хмелі-сунелі, коріандр, паприку, часник та чорний перець. Для аромату можна використати свіжий кріп, кінзу чи петрушку.
За цим рецептом кубдарі смажаться на сухій пательні, але ви також можете запекти їх у духовці. Для цього розігрійте духову шафу до 200°C. Випікайте кубдарі до золотистої скоринки. Це займе приблизно 20-25 хвилин.
Інгредієнти:
Для тіста:
- Вода 300 мл
- Цукор 1 ч л
- Пресовані дріжджів 20 г
- Борошно 550 г
- Дрібка солі
- Олія 2 ст л
Для начинки:
- Яловичина 300 г
- Свинина 300 г
- Цибуля 1 шт
- Сіль за смаком
- Хмелі-сунелі 0,5 ч л
- Коріандр 0,5 ч л
- Чорний мелений перець 13 ч л
- Кмин 13 кмин
- Масло 50 г
Спосіб приготування:
Змішайте у глибокій мисці 300 мл теплої води, 1 ч. л. цукру та 20 г пресованих дріжджів. Додайте 550 г борошна, дрібку солі та 2 ст. л. олії. Замісіть тісто та дайте йому 40 хвилин на вистоювання.
Поріжте дрібно 300 г яловичини та 300 г свинини. Почистьте та поріжте дрібним кубиком 1 середню цибулю. Змішайте мʼясо, цибулю, сіль до смаку, ½ ч. л. хмелі-сунелі, ½ ч. л. коріандру, ⅓ ч. л. чорного меленого перцю та ⅓ ч. л. кмину. Вимішайте начинку.
Присипте стіл борошном. Розділіть тісто на 4 частини. Кожну розкачайте у пласт.
Викладіть на тісто начинку та зліпіть його човником посередині.
Розкачайте отриманий виріб у коржик, як показано на фото. Зробіть так само з усіма заготовками.
Смажте кубдарі на повільному вогні на сухій пательні, періодично перевертаючи зі сторони на сторону, до готовності. Готові коржики мають добре зарумʼянитися.
Раніше ми писали, що приготувати в Різдвяний піст. Піст – це час, коли християни намагаються приділяти більше часу своїм думкам та молитві, обмежувати себе в їжі та розвагах та чинити благодійність. Їсти скоромне (не пісну їжу) можна буде лише з 25 грудня, вже на саме Різдво.